Na nedávném Českém národním poháru v Praze, který byl zároveň počítán jako mistrovství republiky klubů z oblastních lig v malém fotbale, vybojovali hráči týmu Šlehačky Plzeň senzační postup do Evropské ligy. Ta se koná od středy 11. září (až do neděle) v italských Benátkách.

Šlehačky čekal na republikovém šampionátu vskutku těžký oříšek. Aby si totiž fotbalisté ze západu Čech zahráli Evropskou ligu, museli se ve velké konkurenci umístit mezi nejlepšími osmi celky. Finalisté poháru si vybojovali právo zúčastnit se nadcházejícího ročníku Ligy mistrů, zbylých šest týmů bude Českou republiku před začátkem sychravého podzimu reprezentovat v Evropské lize na Apeninském poloostrově. A mezi nimi právě i plzeňským tým.

Šlehačky se díky výhře, remíze a jedné porážce s favoritem celého turnaje (Restaurace u Pecků Praha), dostaly do osmifinále, kde je čekal tým z Kopřivnice. Plzeňští tento zápas začali vlažně a brzy prohrávali o dvě branky. Západočechy ale vidina čtvrtfinále a postupu mezi evropskou elitu nabudila, svého soupeře zmáčkli, vyrovnali a nakonec zvítězili na penalty. Jednu z branek v tomto infarktovém zápase vstřelil také kanonýr Jan Sušánka.

„Jsme moc rádi, že jsme tento zápas nakonec dokázali otočit a díky němu si zajistili postup do Evropské ligy. Utkání s Kopřivnicí bylo paradoxně naším nejlepším vystoupením v poháru, ale neustále jsme museli dotahovat. Ještě v závěru jsme prohrávali o jeden gól, ale při hře bez brankáře se mi podařilo třicet vteřin před koncem vyrovnat. Na penalty jsme pak byli šťastnější,“ řekl Deníku spokojený střelec.

Následné čtvrtfinále však už bylo pro plzeňský tým konečnou. Šlehačky padly s Gamblers Most 0:2. „Soupeř byl favorit, vždyť v kádru měl například reprezentačního brankáře Ondřeje Bíra, který má zkušenosti i ze světových šampionátů. Podali jsme velmi dobrý výkon v defenzivě, protivníka potrápili, ale ani to nestačilo,“ litoval Sušánka, který je však s počínáním svého týmu na národním mistrovství zcela spokojený.

„Vybojovali jsme si právo startovat v Evropské lize, to je super a velký nadplán. Abych byl upřímný, vůbec jsme to nečekali. Je to pro nás obrovská senzace a zároveň motivace pokračovat v tvrdé práci. Do Itálie si turnaj pojedeme užít a zkusíme překvapit. A třeba se nám podaří uhrát i postup ze skupiny,“ dodal Sušánka.