Zápas prý však bere stejně jako každý jiný duel v první lize. „Zatím nemám žádný zvláštní pocit, možná se jen na tohle utkání o něco více těším. Ale nevím, třeba až budu nastupovat na trávník a uslyším ostravské publikum, tak ty zvláštní pocity přijdou a motivace se ještě zvýší,“ říká urostlý útočník, který v prvním kole na hřišti Slovácka vstřelil první ligový gól v barvách západočeského klubu.

Ani trochu by se nezlobil, kdyby se mu podobný kousek povedl i na Bazalech.

„V první řadě chci Baník porazit, to bude náš hlavní úkol. Samozřejmě jako ofenzivní hráč jsem na hřišti od toho, abych na gól přihrál nebo ho sám vstřelil. A pokud se mi to na Bazalech podaří a přispěju tak k vítězství Viktorie, bude to taková třešnička na vítězném dortu,“ míní vytáhlý forvard.

Hecování po telefonu s nedávnými spoluhráči z Ostravy před zápasem prý nehrozí. „Nic takového, chci se soustředit jen na svůj výkon. Možná až se potkám před zápasem na stadionu s bývalými spoluhráči, tak něco malého proběhne, ale teď o něčem takovém vůbec nepřemýšlím,“ svěřuje se.

V živé paměti má poslední vzájemný zápas obou soupeřů na jaře na Bazalech, kdy stál ještě na straně Baníku. Plzeň tam porazila Ostravu vysoko 4:1 a nastartovala tak úspěšnou jarní sérii, která jí vynesla nakonec osmé místo v tabulce.

„Dobře si na to utkání pamatuji. Vstoupili jsme do něj poměrně dobře, měli několik šancí, ale neproměnili jsme je a potom nám dal Dan Kolář z první střely gól a už se to s námi vezlo,“ vzpomíná David Střihavka.

„Jaro v Baníku nám nevyšlo podle představ a naše hra v utkání proti Viktorii se tak brzy sesypala jako domeček z karet. Vzpomínám na ten zápas jako na těžké utkání ve složitém období,“ říká.

V Baníku prožil kus fotbalového života, ale sentiment půjde stranou. „Už několikrát jsem prohlásil, že se na práci v Plzni moc těším a na tom se nic nemění ani při utkání s Baníkem. V Plzni jsem maximálně spokojen a budu chtít předvést co nejlepší výkon. To je moje největší motivace,“ zdůrazňuje.

Nervózní nebude ani z přítomnosti televizních kamer, které budou zítřejší zápas od 18.15 hodin přenášet. „Do každého zápasu jdu s maximální koncentrací a chci jej vyhrát, ať je to ligové utkání, pohárové nebo přípravné. A na tom nemohou nic změnit ani televizní kamery. Věřím že utkání na Bazalech zvládneme a potěšíme své fanoušky,“ dodává útočník Viktorie Plzeň David Střihavka.