„Už jsem nechtěl kandidovat. Po tolika letech psychického vypětí bylo nutné předat žezlo mladším,“ říká odstupující první muž Václav Štefánek st., který byl jmenován čestným předsedou Slavie.

Fotbal vždy dělal s plným nasazením. „Když jsem v čele klubu začínal, hráli muži 1. B třídu a mládež okresní soutěže. Dnes jsou muži i dorostenci ve středu divizních tabulek a žáci jsou v divizi dokonce třetí,“ konstatuje Štefánek.

Vejprnický klub pod jeho vedením dokázal vybudovat i kvalitní technické zázemí. „Postavili jsme tribunu, nové šatny, rehabilitační linku. Mužstva mají kvalitní trávu a treninkové hřiště. Navíc se do Vejprnic podařilo získat tréninkové centrum mládeže. To všechno stálo hodně sil a prostředků. Já však dělal fotbal srdcem,“ vyznává se odstupující prezident. „Klubu budu dále pomáhat,“ slibuje.

Nový první muž vejprnické Slavie Zdeněk Křen chce navázat na to, co bylo vybudováno. „Naším cílem je řídit fotbal stejně úspěšně, jak to dělal předchozí prezident. Já už ve vedení pracoval, měl jsem na starosti úsek mládeže, tak určité zkušenosti mám.“

V užším vedení klubu budou ještě pracovat Jiří Valenčat, Jan Suchý, Jaroslav Šefl a Milan Radimák. „Zase se toho tolik nezměnilo. Radimák bude dělat nadále sekretáře, Valenčat už vedl naše žáky, zároveň je v zastupitelstvu obce a tam musí existovat vazba,“ přeje si Zdeněk Křen.

Statut klubu zůstává nezměněn a stejné jsou i priority. „Nadále chceme hrát úspěšně divizi dospělých, dorostu i žáků. Na úseku mládeže musí být zachována kvalita práce a potom budou i výsledky. Vše je třeba samozřejmě zabezpečit ekonomicky,“ tvrdí rezolutně nový prezident.