S posilou zvučného jména nastoupí v sobotu proti Tachovu fotbalisté Baníku Stříbro. V sítích nováčka krajského přeboru uvízla ´velká ryba´, v okresním derby nastoupí s exligovým útočníkem Robertem Vágnerem.

Dvaatřicetiletý fotbalista, který je hráčem Viktorie Plzeň, přichází do Stříbra na hostování do konce podzimní sezony. „Dohodli jsme se na podmínkách, ale kvůli penězům do Stříbra nejdu. Chci mužstvu pomoci svými výkony do klidného středu tabulky,“ prohlásil dvojnásobný reprezentant, který kromě dresu Viktorie hájil barvy Slavie, Teplic, bundesligové Chotěbuzi, maďarských klubů Dósza Ujpest a Ferencvároš a naposledy řeckého druholigového celku Pantrakikos Komotini.

Letos na jaře Vágner angažmá v Řecku předčasně ukončil a podstoupil chirurgický zákrok kolene. Po rehabilitaci zahájil letní přípravu s třetiligovým béčkem Viktorie Plzeň. V týdnu před zahájením první Gambrinus ligy měl Vágner nastoupit do přípravy v mužstvu nováčka nejvyšší soutěže, celku Bohemians Praha 1905. „Už jsme byli dohodnuti a ve středu jsem měl jet na první trénink. V úterý večer, pár hodin před prvním tréninkem v Ďolíčku, mně ale volal zástupce vedení Bohemky Emil Kristek, že si vršovický klub mé angažmá rozmyslel a sešlo z něj,“ líčí letní peripetii Robert Vágner.

Zkušený fotbalista dál trénoval s juniorkou Viktorie a hrál utkání za starou gardu. „Už dlouho jsem jen trénoval, zápasové zatížení mně chybělo. Proto jsem hrál alespoň za veterány,“ vysvětluje Vágner.

Když přišla nabídka ze Stříbra, byl zpočátku zaskočen. „Skok z ligy do krajského přeboru je velký, vzal jsem si proto čas na rozmyšlenou. Nakonec jsem se ale rozhodl, že Stříbru pomohu. A v zimě se uvidí,“ říká hráč, který si s novými spoluhráči ve čtvrtek poprvé zatrénoval. A v sobotu oblékne dres Baníku v mistrovském zápase v Tachově. „Doufám, že přijdou diváci a vytvoří tu správnou kulisu,“ věří dvojnásobný reprezentant.