Dva hattricky mohli fotbaloví fanoušci vidět ve víkendovém 21. kole krajského přeboru. Třikrát do černého se trefil stříbrský Patrik Šmídl, který řídil vítězství v Žihli (4:2). Tachovský Folejtar pak svým výkonem režíroval výhru lídra v Horní Bříze.

Žihle – Stříbro 2:4

Hostující tým si dokázal z umělé žihelské trávy odvézt i přes vyloučeného brankáře Dolejše tři body. Výhru režíroval hattrickem ex-petřínský snajpr Patrik Šmídl. Žihle se po porážce stále topí na samé dni krajské tabulky. Baníku Stříbro patří aktuálně deváté místo.

Poločas: 2:2. Branky: 21. Brož, 45. Rázek – 26., 66. a 72. Šmídl, 10. Kohut. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:3. ČK: 51. Dolejš (S). Diváci: 97.

Žihle: Bláha – Rázek, Vukliševič, Worzischek, Bláha, Kaľata, Krofta, Romanovskyy, Peterka, Brož, Masopust (29. Hána, 75. Otcovský). Trenér: Robert Otcovský.

Stříbro: Dolejš – Hřebík, Korynta, Demjan (86. Eliáš), Tůma, Šmídl (90. Vejvoda), Mráček, Lanfranchi, Kohut, Bůžek, Pavlas. Trenér: Lukáš Pleško.

Vejprnice – Sušice 4:0

„Utkání se nám hodně povedlo. Hráli jsme dobře kombinačně, aktivně napadali a přidali i branky, což byl v poslední době náš kámen úrazu. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. A to z pohledu předvedené hry,“ řekl naprosto spokojený vejprnický trenér Jiří Šámal.

Poločas: 1:0. Branky: 13. Paul, 52. Havránek, 77. Robert Křen, 84. Lhotka. Rozhodčí: Ruda. ŽK: 2:1. Diváci: 70.

Vejprnice: Vavrík – Robert Křen, Puhlovský, Havránek, Ženíšek, Davídek, Kolář, Kristl (71. Rauch), Paul, Lhotka, Svoboda (65. Kýček). Trenér: Jiří Šámal.

Sušice: Gill – Kodýdek, Skuhra (65. Farták), Vrhel, Klíma, Vašák, Hájek (89. Kramár), Pavel Hubáček, Čanecký, Králík, Brabec (35. Bachroň). Trenér: Petr Janda.

Viktoria Plzeň ve 24. kole fotbalové HET ligy doma remizovala s pražskou Spartou 2:2.
Viktoria odvrátila mat. Proti Spartě zachránila remízu

Holýšov – Mýto 0:3

„Domácí byli lepší na začátcích obou poločasů, ale jejich šance jsme přežili bez úhony. Pak se hra vždycky vyrovnala a my dokázali vstřelit celkem tři branky. Chtěl bych pochválit samozřejmě celé mužstvo, ale především pak trojici Vild, Rieger a Konopásek. Ti tři podali fantastický výkon,“ dodal spokojený mýtecký lodivod.

Poločas: 0:1. Branky: 24. a 65. Rieger, 84. Konopásek. Rozhodčí: Petrželka. ŽK: 0:2. Diváci: 110.

Holýšov: Horáček – Zavadil, Trhlík, Kaas, Černohorský, Valachovič, Staněk (87. Nemček), Vnouček (67. Baxa), Jeniš, Kraus, Sušánka. Trenér: Štěpán Hirschl.

Mýto: Vild – Hackr, Abrt, Veverka, Štych, Anténe (62. Světlík), Brož, Bejček, Rieger, Konopásek, Kotnauer (81. Šmíd). Trenér: Zbyněk Drozda.

Luby – Domažlice B 0:1

„Zápas hraný na těžkém terénu, hlavně ve středu hřiště, takže z fotbalového hlediska to nebyla žádná sláva. I vzhledem k početné marodce, která nás teď trápí, si tří bodů vážíme. Myslím si, že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, ale musím také přiznat, že v závěru se Luby hnaly za vyrovnáním a gól visel ve vzduchu,“ komentoval hubenou výhru na půdě Lubů trenér domažlické rezervy Martin Steinbrücker.

Poločas: 0:0. Branka: 50. Lucák. Rozhodčí: Fillinger. ŽK: 3:3. Diváci: 150.

Luby: Hromada – Veselka, Křížek, Voráč, Sýkora, Manas (66. Matěj Pivoňka), Čipera, Šůs (72. Bureš), Koželuh, Rašek (66. Raišl), Švec. Trenér: Vladislav Smolík.

Domažlice B: Bratanič – Tomáš Korelus, Lucák, Kadlec, Sova (90+2. Dufek), Jakub Korelus, Černý (90+3. Reininger), Kubr, Kalný, Pavlíček, Vlček (78. Nguyen). Trenér: Martin Steinbrücker.

2. utkání play off extraligy házené mezi celky Talent Robstav M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha 15. dubna v Plzni.
Dvě výhry. Talent vykročil do semifinále

Rapid Plzeň – Nýrsko 0:1

„Do Plzně jsme jeli v hodně kombinované sestavě, doplněné o dorostence. Jakýkoliv bodový zisk by tak pro nás byl úspěchem. Nakonec máme body tři, za což jsem rád. Jinak to byl ale remízový zápas a zvítězil ten šťastnější. Kluky za výkon musím pochválit,“ shrnul duel na Rapidu kouč hostů Karel Kalivoda.

Poločas: 0:0. Branka: 74. Tomáš György. Rozhodčí: Rubáš. ŽK: Hráno bez karet. Diváci: 50.

Rapid: Beke – Šindelář, Nový, Klekner, Čupalka, Harmady, Hajšman, Janoch (78. Pour), Filipčík (75. Gesl), Keckstein, Tarhaj. Trenér: Jaromír Mysliveček.

Nýrsko: Moravec – Kopřiva, Tomáš György, Karel Kalivoda ml., Antonovics (68. Pavlík), Tomáš Valenta, Lužný, Brož, Kotlan, Šnour, Bastl (85. Matěj Valenta). Trenér: Karel Kalivoda st.

Horní Bříza – Tachov 0:3

„Po zápase s Chotíkovem, ve kterém naše hra nebyla dobrá, jsme si něco řekli v kabině a jsem rád, že si to kluci vzali k srdci. V Horní Bříze jsme podali skvělý výkon a zaslouženě zvítězili. Doufám, že v takové hře budeme pokračovat i nadále,“ zhodnotil další výhru trenér Tachova Martin Knakal. „Klobouk dolů před výkonem Michala Folejtara, který dal tři nádherné góly,“ dodal kouč.

Poločas: 0:2. Branky: 4., 12. a 77. z penalty Folejtar. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:1. ČK: 84. Rous (HB). Diváci: 150.

H. Bříza: Schimmer – Lavička, Mornštajn (75. Němeček), Rous, Mašek, Macháček, Janka, Pavel Chocholatý (84. Příhoda), Frank, Kraček, Jan Paukner (81. Sedlecký). Trenér: Martin Löffelman.

Tachov: Houdek – Bydžovský (84. Landrgott), Šácha, Knakal, Habart, Skopový (72. Beneš), Kořínek, Burda (81. Blatnický), Tušl, Čížek (65. Žemlička), Folejtar. Trenér: Martin Knakal.

Andrea Hlaváčková v Olympijském parku v Plzni
Tenisová akademie pořádá den s Andreou Hlaváčkovou

Rokycany – Lhota 2:1

„Pořád ta samá písnička. Z prvního útoku soupeře inkasujeme a pak musíme dohánět. Na gól se hrozně moc nadřeme. Trápí nás stále neproměňování šancí. Jsem rád, že jsme to nakonec otočili,“ oddechl si trenér Rokycan Robert Vágner.

Poločas: 0:1. Branky: 60. Lukáš Aubrecht, 84. Procházka – 13. Michael Křížek. Rozhodčí: Volf. ŽK: 3:2. Diváci: 105.

Rokycany: Špiroch – Lukáš Aubrecht, Filipec, Hereit, Černý, Procházka, Pavel Aubrecht, Vaščák, Debellis (54. Kořínek), Kopečný (66. Ječmen), Vileta. Trenér: Robert Vágner.

Lhota: Riška – Záhrobský, David Křížek, Michael Křížek (71. Kraus), Černý, Horník (89. Fürbacher), Nový, Šroubek, Kotrnoch, Varga, Salák (46. Langer). Trenér: Eduard Kubata.