Michael Krmenčík vstřelil vítězný gól zápasu 11. kola FORTUNA:LIGY mezi domácí Viktorií Plzeň a Spartou. „Viděl jsem letící balon, ale netušil jsem, že to bude špatná rozehrávka. Čím více jsem se blížil k míči, tím více jsem věřil, že u balonu budu dříve než gólman Heča. Pravá strana branky byl úplně odkrytá. Byl to těžký kop, ale padlo to do brány,“ popsal střelec Viktorie, který včera slavil svátek a v sobotu se jeho přítelkyni narodila dcera.

Nemrzelo vás, že druhý gól rozhodčí po přezkoumání videa neuznal?

Mrzí, ale video to posoudilo asi správně. Přeskočil jsem Lischku, ale myslím si, že to faul nebyl.

Prožíváte jeden z nejlepších víkendů? Narození dcery a vítězný gól Spartě?

Mohu to tak brát. Pokud bych dal dva góly, tak jsi mi říkal, že mohu mít 50. gól (obrací se na mluvčího klubu Václava Hanzlíka)… Druhý gól v utkání by byl padesátý, ještě se mi narodila dcera a dnes mám svátek. Takže by to byla bomba

Snažil jste se vytvářet tlak na sparťanské stopery, kteří často dělají chyby?

Stoperům Sparty to momentálně nelepí, dělají chyby a naštěstí pro mě i tým ji udělali i proti nám.

Má pro vás zápas se Spartou, které se nedaří, pořád náboj?

Ano. Spartu beru jako jeden z top týmů ligy. Teď se jí ale nevede. Zápasy proti ní beru prestižně, i v dorostu to byla rivalita. Proti Spartě jsem chtěl vždy dát góla dneska se mi to povedlo. Vím, jak se kluci cítí a nechtěl bych být v jejich kůži.

Vstřelil jste tři góly v posledních čtyřech zápasech. Vracíte se do formy před zraněním?

Cítím se dobře, ale ke konci utkání mě chytaly křeče. Až nebudu mít křeče tak to bude ideální, ale gólově a herním pojetím týmu to šlapea doufám, že nám to vydrží co nejdéle.

Ztrácíte tři body na Slavii. Co vás drží takhle nahoře?

Od vyřazení z evropských pohárů jsme se semkli jako tým a podáváme slušné výkony. Hrajeme tak, jak chce trenér a přináší nám to ovoce.