Po dvou sezonách, ve kterých se stal dvakrát nejlepším střelcem české extraligy, sice z Plzně zamířil do KHL, ale v Ufě se nevešel do limitu pěti cizinců a s klubem rozvázal smlouvu. Následně se dvaadvacetiletý forvard upsal na tři roky švýcarskému klubu Ambri-Piotta, ale ten Kubalíka obratem uvolnil na hostování do Plzně.

„Jsem zpátky doma a jsem natěšený na novou sezonu,“ potvrdil Kubalík na webových stránkách plzeňského klubu návrat do známého prostředí.

Obnovenou premiéru v modrobílém dresu zažije už o víkendu na turnaji Mercedes-Benz Rent Cup v německém Norimberku, kde se Škodovka utká v sobotu se švýcarským Klotenem a v neděli s domácím Norimberkem.
Plzeňští trenéři berou zápasy jako generálku na vstup do extraligy, která začne 8. září. Do boje pošlou nejsilnější možnou sestavu včetně šesti reprezentantů povolaných k dvěma zápasům Česko – Slovensko v čele s brankářem Miroslavem Svobodou.

Dvaadvacetiletý gólman zažil v národním týmu velkou premiéru, když v Žilině přispěl k výhře českého výběru 2:1. „Přišlo to dřív, než bych čekal. Teď se soustředím na to, abychom dobře začali v Plzni,“ uvedla další z posil Indiánů.

EHC KLOTEN

Švýcarský klub založený v roce 1934 se pyšní pěti tituly mistra země. Od zisku posledního ale uplynulo dlouhých 21 let. V minulé sezoně skončil tým v nejvyšší soutěži devátý a musel bojovat o udržení. Mužstvo vede finský kouč Pekka Tirkkonen a vedle tuzemských hráčů patří do sestavy dva Švédové, Francouz a Rakušan.

NORIMBERK ICE TIGERS

Německý klub (založen 1980) skončil v minulé sezoně v tamní nejvyšší profesionální soutěži třetí, ale v semifinále play-off potom nestačil na Wolfsburg. Trenérem je Kanaďan Rob Wilson a o místo v týmu vedle domácích hráčů bojují čtyři Kanaďané, tři Američané, Švéd a Slovák.

Pavel Vrba
Do Doosan Areny přijede Baník