Na zvídavé otázky odpovídali během více než hodinové besedy fotbalisté Viktorie Petr Šíma, střelec vítězného gólu v utkání proti Slavii, a jeho spoluhráč Pavel Malcharek.

Otázky mířily i na trenéry ze západu Čech, studenty nejvyšší trenérské licence – Stanislava Purkata a Michala Petrouše z Viktorie Plzeň, Aleše Jindru ze Senca Doubravka a Vítězslava Hejreta z Chebu.

„Jak vypadá váš běžný den, v kolik hodin vstáváte a kdy chodíte spát, co jíte, od kolika let hrajete fotbal, máte doma nějaké medaile?“ sypaly se na hosty otázky jedna za druhou.

Uživatelé služeb domova na oplátku fotbalistům vyprávěli o svém fotbalovém týmu a také jim slíbili, že je na stadionu podpoří v roli diváků v utkání proti Českým Budějovicím.

„Budeme Viktorce držet palce,“ uvedl Honza Smolík, opora místního fotbalového týmu.

„V domově žijí muži s mentálním postižením. Sport je mezi nimi velmi oblíben. Když se dozvěděli, že mezi ně přijedou fotbalisté Viktorie, měli velkou radost,“ říká jeden z vychovatelů Emil Kuchta.

Plni dojmů odjížděli ze Stoda i trenéři a hráči. „Překvapilo mě, jak byli kluci při besedě aktivní a zvídaví. Pozvali nás na fotbalový turnaj 9. června. Určitě se přijedeme podívat,“ slíbil kouč B mužstva Viktorie Stanislav Purkart.

Trenéři–studenti poznatky shrnou v zápočtové práci v předmětu psychologie. „Získali jsme řadu cenných poznatků, které se v práci určitě odrazí. Setkání bylo cenné i z lidského hlediska. Člověk si trochu upraví žebříčky hodnot,“ zdůraznil trenér chebské mládeže Vítězslav Hejret.