Přesto dosavadní kouč Jan Kraus, který v místě působil pět let, odchází a jeho místo zaujme místní trenér Libor Kazda. Ten zde již před lety mužstvo vedl v době, kdy se tu hrála nejvyšší krajská soutěž.

Nový trenér působil v minulé sezoně ve Staňkově, který po roce dokázal vrátit zpět do krajského přeboru. Na podzim působil ve Staňkově ve dvou funkcích – jako předseda oddílu a zároveň trenér A týmu. S ním se mu však na podzim nedařilo, neboť přezimuje na posledním místě.

„Ve Staňkově jsem skončil po vzájemné dohodě. Vykonávat najednou funkci předsedy i trenéra bylo na mě příliš,“ přiznává nový trenér Stodu. „A když se do Staňkova rozhodl vrátit trenér Kubeš, se kterým jsem o tom osobně jednal, situace se vyřešila ke spokojenosti všech.“

Trenér Kazda se po letech tedy vrací do angažmá domů do Stodu. „Velkou výhodou je, že jdu do prostředí a mezi lidi, se kterými se dlouho a dobře znám,“ vidí pozitivum svého dalšího působení.

Už v závěru podzimní části sledoval výkony a výsledky mužstva. „Vím, že hráči měli problémy venku, kde získali za celý podzim jen čtyři body, naopak doma v sedmi utkáních šestnáct. Jedním z úkolů tedy bude zlepšit výkony na hřištích soupeřů. Dalším bude stabilizace kádru a tím i výkonů,“ tvrdí nový lodivod.

„Vrátit by se měli z hostování Roman Snášel z Holýšova a perspektivní Radek Lukášek ze Zbůchu, s jinými posilami zatím nepočítáme.“

Přípravu na jarní odvetnou část mistrovských bojů zahájili ve Stodě minulý týden. „Nedáváme si přehnané cíle. Já osobně bych byl spokojen, kdybychom se udrželi v horní polovině tabulky a divákům předváděli kvalitní výkony, a to nejen v domácím prostředí,“ přeje si staronový trenér Slavoje Libor Kazda.