Jenže stateční svěřenci trenéra Petra Kurala to dokázali!

Jihočeši v dosavadních dvou odehraných kolech získali plný počet bodů a navíc neinkasovali ani gól.

Mladý tým Dynama se nenechal zastrašit silou soupeře, přečkal úvodní tlak, a dokonce šel do vedení.

Po půl hodině hry se po centru ze strany, vápně nejlépe zorientoval Šulc, který tak jako první odčaroval kouzlo domácího brankáře.

Písek ale hned brzy přetavil svoji převahu ve vyrovnání zásluhou Kaláška a do kabin šly oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

„S výsledkem po první půli jsem byl velmi spokojen, neboť Písek si vypracoval několik slibných šancí, ale naštěstí pro nás je nedokázal proměnit," říká trenér Dynama Petr Kural.

I na začátku druhé části měli více ze hry domácí, ale do vedení se znovu dostal Petřín po pěkné kombinační akci zakončené Bednářem.

A když o chvíli později proměnil penaltu Meszároš, Dynamo vedlo už o dvě branky.

„Od našeho třetího gólu jsme se již převážně bránili. Písečtí vrhli všechny své síly do ofenzivy, byli jsme pod trvalým tlakem," říká kouč.

Dynamo udrželo soupeře na uzdě až do 70. minuty, kdy po faulu v šestnáctce hostů nařídil sudí Vnuk pokutový kop. Zušťák nezaváhal a vrátil Písek zpátky do zápasu.

Jihočeši dokázali srovnat náskok svého soupeře až těsně před koncem utkání znovu zásluhou Zušťáka.

Domácí mohli dokonat obrat těsně před koncem duelu, kdy měli k dispozici další pokutový kop. Zušťákovu střelu ale skvěle vystihl brankář Pflegel, který předvedl výtečný zákrok a zachránil svému celku remízu.

„Před začátkem zápasu převládala v týmu nervozita. Na hřišti jsme ale ukázali, že se nemusíme bát žádného soupeře," chválil tým Kural.

„Remíza je pro pro nás velkým úspěchem. Těsně před koncem jsme o ní mohli přijít, ale Písek naštěstí penaltu neproměnil," dodává kouč.

Divize se hraje i dnes. Na stadionu v Husových sadech v Rokycanech je na programu dohrávka prvního kola, ve které domácí fotbalisté přivítají od 18.00 hod. Zličín.

Dominik Rejthar