Zatímco výsledek naznačuje, že se na Valašsku jednalo o jednoznačnou záležitost, kouč plzeňských mladíků to viděl trošku jinak. „Do 35. minuty jsme si vytvořili opravdu hodně šancí, mohli jsme vést o dva až tři góly. Šli jsme sami dvakrát na brankáře, trefili jsme dokonce i břevno. Gól jsme ale bohužel nedali,“ posteskl si mladý trenér Plzeňských.

Pak domácí udeřili po chybě brankáře a po pauze navýšil na 2:0 Fojtů. Smolný zápas pokračoval, když byl po hodině hry vyloučený kapitán Kolerus. „Byla to jeho chyba, ale červená karta byla podle mého názoru trošku přísná,“ myslí si Parlásek.

Trenér Viktorie Plzeň.
Na Alkmaar by tohle nestačilo

Viktoriáni se i přesto nevzdali a o první body bojovali až do závěrečného hvizdu. „I v deseti jsme měli dvě příležitosti, které mohly skončit gólem. Bohužel, i kdybychom hráli dva dny, gól Zlínu asi nedáme,“ doplnil smutně kouč Plzně.

V závěru navíc domácí hráči udeřili potřetí, když se z rychlého protiútoku prosadil zlínský David Tkáč. Šanci na reparát mají Západočeši již v sobotu, kdy od 11 hodin hostí na domácím trávníku v Luční ulici mladíky z Hradce Králové.

FC Zlín - Viktoria Plzeň 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 36. Lehký, 54. Fojtů, 81. Tkáč. Rozhodčí: Vejtasa. ŽK: 3:2. ČK: 63. Kolerus (P). Diváci: 150. Sestava Viktorie Plzeň: Tichota – Petržílka, Vostárek, Renza (73. Krůta), Šoul, Novický (60. Sojka), Šimek, Jedlička, Kolerus, Prokop (89. Vacek), Holík. Trenér: Josef Parlásek.