Týmy technických vyslanců a delegátů UEFA se už několik dnů střídají v plzeňských Štruncových sadech a starají se o to, aby na večerní odvetu play-off nejslavnější evropské soutěže bylo vše přichystáno jak se patří.

Zápasy Ligy mistrů totiž mají specifická pravidla. „Delegáti mají za úkol, aby bylo vše prověřené, překontrolované a fungovalo správně," sdělil tiskový mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Komisaři mají program detailně rozplánovaný a vše musí být na minutu přesné. Včera se tak například nacvičoval slavnostní nástup.

Již minulý týden do Plzně dorazil tým, který má na starosti takzvané jestřábí oko známé z tenisu. „Jedná se o systém 14 kamer, které hlídají, zda míč přesáhl brankovou čáru, či nikoli, a následně dají signál do hodinek rozhodčímu," popsal Hanzlík. Jestřábí oko je letos v Lize mistrů novinkou a plzeňský stadion je tak prvním místem v Česku, kde bude tato technologie 
využita.

Další tým, který se stará o výzdobu stadionu do barev Ligy mistrů, do Plzně dorazil v sobotu. „Jiní lidé měli o den později na starosti instalaci LED panelů kolem celého hřiště," řekl Hanzlík.

Zápas s Razgradem začne ve 20.45 hodin. Plzeň dohání manko 0:2 z prvního zápasu.