Slovenský forvard nastřílel Teplicím v osmi zápasech sedm branek. Poslední z nich dal v sobotu a zařídil tak výhru svého týmu 1:0.

Bakošův gól je o to sladší, že znamenal první vítězství Viktorie na stadionu na Stínadlech od února 2012.

„Bylo to na hřišti znát, že tady Plzeň už dlouho nevyhrála.Teplice se na nás tradičně velmi dobře připravily, byl to velmi nepříjemný soupeř," přiznal po utkání Marek Bakoš, který na konci prvního poločasu nekompromisní bombou pod břevno zakončil nejhezčí akci zápasu.

„Byla to výborná akce. Milan Petržela s Tomášem Hořavou si vyměnili balon, Milan si pak pohlídal ofsajdovou linii. Cítil jsem, ze mě vnímá, že o mně ví. Snažil jsem se rychle odpoutat od obránců a uvolnit se do volného prostoru. Milan to uviděl, přihrál mi a pro mne to už pak nebylo těžké," popsal útočník Viktorie klíčovou akci zápasu.

Viktoria se po nevydařeném vstupu do ligy a domácí ztrátách s Bohemians Praha 1905 a se Zlínem vzchopila a výhrou v Teplicích si připsala v lize už čtvrté vítězství v řadě.

„Začátek sezony nebyl z naší strany dobrý, neuměli jsme se trefit do hry ani do výsledků. To se ale postupně zlepšovalo. Daří se nám a je znát, že atmosféra v mužstvu je stále lepší. S přibývajícími výhrami je pak větší klid na trénincích i v kabině," zdůrazňuje Bakoš, který se do Plzně vrátil před začátkem sezony po roce a půl stráveném v dresu Slovanu Liberec.

„Pro mne nebylo jednoduché z Liberce odejít, bavilo mě to tam. Na druhou stranu mě to do Plzně lákalo, prožil jsem tady nádherné chvíle a chtěl jsem na to navázat. I když jsem věděl, že v Plzni je v útoku velká konkurence," říká slovenský forvard, který nastupuje v základní sestavě.

O motivaci má zkušený útočník postaráno. „Mým cílem je být na hřišti a podílet se na úspěších, na výhrách, ať už je to na dvacet nebo na devadesát minut. Teď nastupuji od začátku a jsem moc rád, že vyhráváme," dodává Marek Bakoš.