Středopolař Viktorie Plzeň Tomáš Hořava si v 52. minutě vyskočil na roh Martina Zemana a usměrnil míč k pravé tyči Nitovy branky. Gólem hlavou vyrovnával na 2:2. „Nepočítám, kolik jsem vstřelil gólů hlavičkou. Ale v Plzni už to byl nějaký šestý sedmý,“ říkal Hořava na pozápasové tiskové konferenci.

Co vám běželo za stavu 0:2 ve 12. minutě po předchozím debaklu na hřišti Bohemians?
Pro nás to byla nepříjemná situace. V posledních zápasech nám soupeři dávají  gól téměř z každé šance, což se potvrdilo i proti Spartě. Nula dva během necelé čtvrt hodiny nebylo nic příjemného, ale hráli jsme před domácími fanoušky a chtěli jsme se ještě poprat o dobrý výsledek. Bojovali jsme a potom hráli i dobře kombinačně. Spartu jsme zatlačili a zaslouženě vyrovnali.

Překvapilo vás před gólem, kolik jste dostal prostoru od obrany Sparty?
Už v první půli jsem si všiml, že mě sparťanská obrana osobně nebrání, takže o to jsem to měl jednodušší. Když je roh dobře kopnutý, vyberu si správný prostor a nejsem bráněný, tak je to skvělé. Na jednu stranu mě to překvapilo, ale malinko jsem počítal s tím, že mě nebudou hlídat.

Je bod ztráta, nebo zisk? Jak remíza se Spartou ovlivní boj o mistrovský titul?
Situaci jsme si zkomplikovali sami a sami se z toho musíme dostat. Náskok se smrskl na pět bodů. Musíme začít vyhrávat zápasy, věřím, že na to máme a že to dotáhneme  do úspěšného konce. Slavia teď ale větří šanci a konec ligy bude zajímavý. Bod je asi spravedlivý. Druhý poločas jsme měli úseky, kdy jsme se bránili a na obrat to už nebylo.

Nastartuje vás bod  se Spartou k úspěšné sérii? Odehráli jste nejlepší jarní výkon?
To se těžko hodnotí, ale vzhledem k tomu, že jsme zase prohrávali 0:2 už ve 12. minutě a dokázali jsme nepříznivý výsledek zvrátit, tak věřím, že nás to nastartuje. Především ale potřebujeme vítězit. Se Spartou je to jen remíza, ale snad se od ní psychicky odrazíme. Doufám, že se nám to teď v podvědomí přepne, abychom do 20. minuty nedostávali z každé střely soupeře góly.