Teď v neděli ho čeká repete, do Plzně přijede stejný soupeř. Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY se hraje v Doosan Areně od 18 hodin.

„Velmi se těším, tyto zápasy jsou o něco specifičtější. Připravovali jsme se jako na každý jiný, ale samozřejmě bude mít asi větší náboj,” prohlásil 30letý Roman Procházka.

I přesto, že je Sparta v tabulce po třetině základní části až sedmá?
Sparta má pořád kvalitní hráče, výrazné individuality. To že mají výkyvy nic neznamená, přijede velmi dobré mužstvo, čeká nás určitě těžký zápas. My jsme ale doma a chceme to zvládnout za tři body.

Naposledy jste ji navíc v Plzni porazili 4:0…
Předtím jsme ale zase my na Letné prohráli 0:4. Nejde vycházet z minulé sezony. Oni mají nějaké změny v sestavě, my taky. Myslím si, že to bude odlišné utkání. Ale samozřejmě, že bychom se nezlobili, kdyby body zase zůstaly v Plzni.

Vy jste teď skóroval ve třech zápasech v řadě, dvakrát v lize i ve středu v poháru v Hlučíně. Cítíte střeleckou formu?

Ono to možná vyzní jako klišé, ale mně o góly nikdy nešlo,. Nikdy jsem tomu nepřikládal velkou váhu. Ale každý vstřelený gól potěší, přidá na sebevědomí. Jsem rád, že mi to tam po takovém těžším období zase padá. Nejdůležitější však je, že ty góly přinášejí body. Snad nějakým způsobem pomůžu i tentokrát.

Očekává se, že bude plný stadion, jsou i díky tomu ty zápasy jiné?

Jasně, my se na podporu našich fanoušků hodně spoléháme. Věřím, že vytvoří parádní atmosféru. To je další bonus pro nás. Chceme je potěšit ziskem tří bodů, pokračovat ve vítězné šňůře.