Přestože je Záporoží v ligové tabulce až čtrnácté, o své kvalitě přesvědčilo počátkem února i Spartu Praha, se kterou prohrálo těsně 1:2.

Pro Viktorii je to poslední zápas před úvodním ligovým duelem proti Ostravě, který čeká plzeňský tým první březnový den. „My to samozřejmě svým způsobem bereme jako generálku, nicméně netvrdím, že sestava, která nastoupí proti Záporoží, vyběhne v téže podobě k utkání s Baníkem. Máme ještě dalších osm dní v Plzni a bude záležet na hráčích, jak se o základní sestavu poperou,“ říká kouč Západočechů Pavel Vrba.

Pozitivní zprávou pro trenéry je to, že všichni hráči jsou fit. „Co se týká zdravotního stavu hráčů, nemáme nějaké větší problémy. To mě pochopitelně těší a věřím, že to vydrží až do ligy,“ přeje si trenér Viktorie.

Zároveň vyzdvihl možnost v posledních dnech vrcholící zimní přípravy trénovat na přírodní trávě. „Určitě je to dobrá volba. Je to menší zátěž pro nohy, takže věřím, že jsou hráči spokojeni.“

Další potěšující zprávou je předpověď počasí na příští týden. I v Plzni by mělo dojít na oteplení a k dispozici bude hráčům jak travnatá plocha v areálu v Luční ulici, tak i hlavní hřiště ve Štruncových sadech. Tam je již od minulého týdne puštěné vyhřívání trávníku. „Jsem moc rád, že nám to tak vyšlo. Přijdeme z přírodní trávy ve Španělsku a půjdeme na hřiště s přírodním povrchem v Plzni. To je pozitivní,“ těší Vrbu.