V utkání, které po velkém boji skončilo těsnou výhrou Křimic v poměru 3:2, proti sobě totiž bojovali na obou stranách známí fotbaloví trenéři. V dresu B týmu Senka totiž nastoupil trenér prvního mužstva tohoto oddílu, bývalý ligový hráč Škody Plzeň Pavel Vaigl. A na druhé straně v dresu Křimic se představili hned dva současní trenéři plzeňské Viktorie – hlavní kouč juniorského týmu Jiří Kohout a trenér dorosteneckého celku U19 Jiří Žilák. Ti navíc nastoupili pod taktovkou bývalého hráče Viktorie a od této sezony nového trenéra Křimic Kamila Bárty.

A jak se trenérům vedlo na zeleném trávníku?

Před zápasem na žádné hecování mezi trenéry, kteří se navzájem dobře znají, nedošlo. „Od Křimic to byl dobrý zápas. Na hřišti jsem je oba registroval, ukázali, že jsou nejen dobří trenéři, ale i fotbalisté a Křimicím v I. A třídě určitě pomohou," mínil po utkání doubravecký Pavel Vaigl.

Ten se v rezervním týmu svému kolegovi z oddílu Romanu Vyletovi do trénování zápasu neplete. „Je to čistě na něm, on je už zkušený trenér. Já si jdu jenom zahrát a do vedení mužstva během zápasu mu zásadně nemluvím," dodává.

Spokojenější byli po vítězném utkání oba trenéři z Viktorie, zvlášť Jiří Kohout. Ten s přehledem vstřelil z pokutového kopu první branku utkání a při vítězné trefě svého týmu asistoval. „Do mužstva mě přivedl kolega Žilák, který zde hraje už druhou sezonu. S Pavlem Vaiglem se známe delší dobu, v samotném zápase jsme se často potkávali ve středu pole. Hráli jsme oba v klidu a pohodě se vzájemným respektem. Pár slov jsme si vyměnili až po utkání," uvedl Jiří Kohout.

Dobrý zápas odehrál na pravé straně zálohy i trenér dorostu Viktorie Jiří Žilák. „Myslím, že Senco bylo lepší a chvílemi diktovalo tempo hry, naše výhra byla i trochu šťastná. Trenérovi Bártovi do vedení mužstva rozhodně nemluvíme. Oba to bereme hlavně jako odreagování a relaxaci," potvrdil kouč dorostu plzeňské Viktorie.