Domácím hráčům vedených trenérem Josefem Aubrechtem se zatím v premiérovém ročníku mezi krajskou elitou daří. Stříbro je se ziskem 14 bodů na skvělém čtvrtém místě.

„Dosavadní umístění je určitě nad očekávání. Asi jsme trošku překvapili. Ale musíme brát v potaz, že hrajeme skoro pořád doma. A právě na domácím hřišti bychom měli sbírat body pravidelně," vysvětluje kouč Stříbra Josef Aubrecht (na snímku). Ano, kvůli mimořádné žádosti Vejprnic a Rapidu Plzeň kývl nováček na obrácené pořadí hostitelství zápasů. V 8. kole krajského přeboru se tak čtvrtý tým tabulky představí již pošesté před svými diváky.

„Vejprnicím i Rapidu jsme nechtěli dělat problémy. Měli nějaké trable s hřištěm, a tak jsme na jejich prosbu přistoupili," říká Josef Aubrecht.

A jaké utkání zkušený trenér Baníku očekává?

„Soupeře dobře známe. Řekl bych, že i on nás má dobře přečtené. Očekávám těžké utkání. Nýrsko hraje kombinační a technický fotbal," vyhlíží Aubrecht.

„Máme zraněné čtyři hráče. Zdravotní patálie trápí i Lukáše Pleška. I tak se ale nevzdáváme a chceme bodovat," zůstává odhodlaný trenér Stříbra.

O víkendu osmým kolem pokračuje také divize. Přitažlivé klání uvidí diváci v Klatovech, kam přijede poslední Sušice. Klatovy ve středu v dohrávce 6. kola uhrály dva body s Mariánskými Lázněmi, tentokrát by svěřenci trenéra Martina Lepešky rádi ukořištili všechny tři.

V dalších zápasech hostí v dobré formě hrající Rokycany právě posledního soupeře Klatov – Viktorii Mariánské Lázně. Plzeňská Doubravka se pokusí odčinit vysokou domácí porážku s Motorletem na půdě nevyzpytatelných Sedlčan.

V rámci 8. kola České fotbalové ligy uvidí diváci oba západočeské zástupce na domácím hřišti. I když v případě Domažlic ne tak úplně. Jiskra vyzve ve svém dočasném azylu v Postřekově zvedající se Benešov. Tachov doma přivítá suverénní Převýšov.

„Máme nějaké zraněné hráče, ale pokusíme se převýšovskou mašinu zastavit. Doma jsme v poslední době body moc nesbírali, a tak je nejvyšší čas to napravit. I kvůli našim skvělým fanouškům," burcuje před bojem s lídrem soutěže kouč Tachova Pavel Vaigl.