Dobřany – Sportovní stánek v Dobřanech zažije dnes křest ohněm. Fotbalisté mistrovské Viktorie Plzeň na něm přivítají od 16.30 hodin slovenské šampiony ze Slovanu Bratislava, kteří v minulém týdnu ulovili hvězdnou posilu Juraje Kucku, záložníka se zkušenostmi i z italské a anglické ligy. A dá se očekávat, že dvoutisícová kapacita bude naplněna.

Pro slovenský tým je dnešní utkání generálkou na úvodní předkolo Ligy mistrů, které rozehraje příští středu od 20.30 hodin doma s gruzínským Dinamem Batumi,

„Zápas přinese vskutku atraktivní konfrontaci mezi českým a slovenským mistrem,“ píše se na webu bratislavského Slovanu, který pak ještě čeká v sobotu příprava na hřišti nováčka české ligy Zbrojovky Brno.

Pro plzeňské fotbalisty je zase střetnutí se slovenskými šampiony jednou z posledních šancí ukázat se trenérům v co nejlepším světle. Navíc by poprvé měla nastoupit i trojice reprezentantů (Jindřich Staněk, Milan Havel, Lukáš Kalvach).

Po páteční přípravě s druholigovým Táborskem a před cestou na tradiční herní kemp do rakouského Westendorfu dojde ke zúžení kádru. „Na soustředění určitě nepojedeme v takovém počtu,“ avizoval už dříve plzeňský asistent Pavel Horváth.

Dá se tedy předpokládat, že i proti Slovanu postaví trenéři Viktorie do každého poločasu jinou jedenáctku.

A kdo z hráčů současného kádru je blízko odchodu?

Podle sestav z prvních přípravných zápasů to vypadá na slovenského fotbalistu Miroslava Káčera, jenž pokaždé nastoupil na nezvyklé pozici pravého obránce.

Na stoperu zase zaskakoval Dominik Janošek, jenž prahne po větším herním vytížení, a to se mu v konkurenci Lukáše Kalvacha jen těžko podaří. Příliš se mu nepovedlo ani hostování v ostravském Baníku, a tak se teď poohlíží jinde.

Jenže tady zřejmě vše komplikuje zdravotní stav plzeňských stoperů – Kaša se zotavuje po operaci, zraněný je i Hranáč a s tréninkem ještě nezačal kvůli viróze ani nový muž sestavy Tijani.

V kádru zatím zůstává i levák Falta, mladý senegalský záložník Modou i další ofenzivní fotbalista Mihálik. Ti všichni na jaře také hostovali v jiných klubech, ale teď dostali šanci poprat se o místo.

Jistá se naopak zdá být, alespoň pro začátek sezony, trojice brankářů – Staněk, Jedlička, Tvrdoň.

„Nejlepší bič na hráče je konkurence, ta u nás v téhle chvíli funguje. Každý si bojuje o čas na hřišti,“ prohlásil Pavel Horváth po poslední přípravě s Karlovými Vary.

Čas se ale hráčům rychle krátí, brzy dojde k prvnímu zúžení kádru, další pak zřejmě přijde po návratu ze soustředí v rakouských Alpách (3.-12. července), kde sehrají viktoriáni další tři přípravné zápasy s těžkými zahraničními soupeři.