Pro baníkovce to nebylo neznámé prostředí. Do Zruče se vrátili po půl roce, strávili tu totiž už týden v rámci v zimní přípravy.

„Máme tu klid a ideální podmínky. V hotelu Sport Zruč nám vycházejí všemožně vstříc, opravdu si na nic nemůžeme stěžovat, včetně stravování a ubytování. Využívat můžeme zdejší relaxační centrum, k dispozici je i hřiště s kvalitním trávníkem,“ pochvaloval si prostředí ve Zruči trenér Baníku Sokolov Stanislav Purkart. Tým využil i posilovnu v tribuně stadionu ve Štruncových sadech v Plzni.

Přípravu na novou sezonu začal Baník, desátý tým uplynulého ročníku druhé ligy, už poslední týden v červnu. První dva týdny byly zaměřeny na hrubou kondiční přípravu, která vyvrcholila první dva dny ve Zruči.

„Ve středu už jsme měli volnější režim, po dopoledním tréninku přišly na řadu odpoledne tenis a koupání v Boleveckém rybníku. Plavání beru jako vhodný doplněk a zpestření tvrdé letní dřiny,“ říká trenér Purkart.

Mužstvu se zatím v letní přípravě vyhýbají zranění. „Jenom Davida Vaněčka jsme museli v průběhu soustředění poslat domů, dostal horečku,“ vyjmenovává jedinou ztrátu kouč Baníku.

Sokolovští mají za sebou několik přípravných utkání s těžkými soupeři z první a z druhé ligy. „V prvním zápase jsme podlehli v Mariánských Lázních celku Příbrami 0:1, v pražském Edenu jsme prohráli se Slavií 2:5. O víkendu ještě před odjezdem do Zruče jsme se zúčastnili turnaje v Berouně, kde jsme porazili pražskou Duklu 2:0 a ve finále podlehli Mostu 0:1,“ bilancuje trenér Baníku. V zatím posledním přípravném utkání o víkendu Sokolov do Edenu vrátil, když podlehl 0:3 prvoligovému celku Bohemians Praha 1905.

Kádr Baníku prošel v létě několika změnami. „Odešli Čupr do Čáslavi, Habai do Karlových Varů, Dejmek a Radzinevičius se vrátili do Liberce. Přišel naopak Blažek z hostování v Karlových Varech, na hostování z Mladé Boleslavi by měl přijít Dittrych a na dobré cestě je i příchod kladenského útočníka Šilhana,“ říká trenér Baníku, který by chtěl s mužstvem hrát na podzim v horní polovině tabulky. „Je to náš cíl, kádr na to máme,“ míní Stanislav Purkart.