Tři body z Izraele a ztráta FC Sport Bukurešť posunula Viktorii na první místo tabulky. Los 1. kola jarního play-off je v pondělí 11. prosince.

Hořava věděl, že fotbalisté Beer Ševy tolik nemyslí na zadní vrátka. „Kluci to na pravé straně dobře vykombinovali. Hráči soupeře byli techničtí a nemysleli tolik na hru dozadu, takže jsem měl před sebou volný prostor. Věděl jsem, že Řízek má velkou možnost dát balon pod sebe, tak jsem si naběhl do volného prostoru,“ popsal svůj gól Hořava.

Trochu ho překvapila pasivita Beer Ševy ze začátku duelu. Domácí vystřelili na bránu Aleše Hrušky až ve 30. minutě. „Beer Ševa si to ťukala vzadu a snažila se držet balon, ale nebylo jim to nic platné, protože se nedostávali do šancí. První část úvodní půle jsme hráli lépe než soupeř, měli jsme gólové šance na více než jeden gól. Potom jsme soupeře dvakrát pustili do šancí a byli jsme rádi, že jsme poločas vyhráli 1:0. Druhý poločas jsme se spíš soustředili na defenzivu a zvládli jsme to dobře,“ uvedl Tomáš Hořava.

Postup z prvního místa je podle něj třešnička na dortu. „Chtěli jsme se rozloučit dobrým výsledkem a výkonem. Je to zápas Evropské ligy a podařilo se nám ho zvládnout,“ povídal středopolař Viktorie.

O vývoji souběžně hraného zápasu Bukurešti s Luganem měl informace už během poločasové přestávky. „Někdo nám říkal, že Lugano vedlo 2:0, což nám napumpovalo ještě více sil do žil a druhý poločas jsme byli soustředěnější,“ prozradil Hořava.

Koho by si přál do únorového play-off? „Momentálně nemám vyvoleného soupeře. Nicméně bych byl rád, kdybychom dostali někoho hratelnějšího, aby to třeba nebyl Arsenal. Myslím si ale, že až na dva tři soupeře si to můžeme rozdat s každým,“ tvrdil Tomáš Hořava.