„Angažmá ve Viktorii beru jako velkou výzvu a šanci posunout se v kariéře kupředu,“ říká skromný mladík, který bude v Plzni bydlet na internátu a studovat na sportovním gymnáziu.

„Jsem na školu i na nové spolužáky zvědavý, hlavně jak mi půjde čeština. Ale věřím, že nebudu mít problémy. Navíc první rok asi nebudu z českého jazyka klasifikovaný,“ usmívá se rodák z Prievidze, který poslední dva roky navštěvoval fotbalovou akademii v Trenčíně a hrál tady i za ligový dorost.

O talentovaného záložníka měla zájem pražská Sparta, ale on se nakonec rozhodl pro angažmá ve Viktorii. V Plzni není poprvé, v ligovém dorostu už trénoval týden před skončením uplynulé sezony a trenérům Viktorie padl do oka.

„Je to velmi šikovný fotbalitsa, který vás hrou upoutá na první pohled. Hraje stejně dobře pravou nohou jako levou, technicky i rychlostně je velmi dobře vybavený. A přitom velmi skromný. Má rád fotbal a přes svůj mladý věk ví, čeho v něm chce dosáhnout,“ charakterizuje zahraniční posilu trenér staršího dorostu Viktorie Jiří Kohout.

Patrik si v Plzni pomalu zvyká, doma mu kromě rodičů drží palce o rok mladší bratr Miroslav a pětiletá sestra Zuzanka. „Občas se mi zasteskne, ale dá se to vydržet. Otec navíc pracuje v Čechách a v budoucnu snad i v Plzni,“ říká mladík, který má i svůj fotbalový sen.

„Jednou bych si chtěl zahrát španělskou ligu,“ svěřuje se. „K tomu je ale ještě dlouhá cesta. Teď se chci prosadit ve Viktorii,“ dodává.