Několikrát svůj tým podržel a i jeho zásluhou odvezli viktoriáni z Ďolíčku aspoň bod za remízu 1:1 v utkání s domácími Bohemians 1905.

„Měl výborné zákroky, kdy mužstvo podržel. Budeme věřit, že se mu v tomhle směru bude dařit i dál. Takový zápas je pro něj křest ohněm, když před rokem chytal v Ústí nad Labem. Fotbal takové příběhy píše, takže je to paráda,“ uvedl plzeňský asistent Pavel Horváth na jeho adresu.

V palbě otázek. Václav Pilař odpovídal před odjezdem do Mnichova novinářům.
Bayern je silný, říká zkušený viktorián. Ale i tak se Pilař těší na premiéru

Tvrdoň byl po utkání v pražském Ďolíčku dokonce vyhlášen Hráčem zápasu. „Remizovali, takže o spokojenosti nemůže být řeč, i když mně se celkem dařilo. Po reprezentační pauze to bývá vždycky náročnější, ale měli jsme se s tím poprat lépe,“ litoval Marián Tvrdoň ztráty na horké půdě Bohemians.

Zdroj: Youtube

Jeho spoluhráči z plzeňské defenzivy teď věří, že zvládne i utkání na Bayernu. „Jindra je velká jistota, jsme i velcí kamarádi, takže jsem rád, když je v bráně. Víme, co umí. Ale Maroš (Tvrdoň) na Bohemce potvrdil, že je taky skvělý gólman,“ vyzdvihl výkon Tvrdoně i pravý obránce Milan Havel. „Pro nás se nic nemění. Všichni gólmani mají stejné úkoly, takže i my,“ usmál se obránce.

Plzeňští fotbalisté se potřetí v historii střetnou s Bayernem Mnichov.
KVÍZ: Co všechno víte o zápasech plzeňské Viktorie se slavným Bayernem?