Podle postavení v tabulce jsou favoritem hosté, kteří navíc v minulém kole zdolali 3:0 Holýšov, ale domácí mají za sebou šňůru tří výher. Naposledy zvítězili po dobrém výkonu 4:2 v Sušici a výrazně posílili záchranářské ambice.

Vedoucí dvojice, ze které vzejde postupující do divize, přivítá své soupeře v domácím prostředí. První Chrást hostí Chanovice a druhý Tachov má relativně snadnější úlohu: přivítá Sušici, které se zatím na jaře nedaří a má vážné záchranářské starosti.

Velice zajímavý duel uvidí Horní Bříza. Místní borci zůstávají na jaře za očekáváním a v boji o udržení by jim pomohlo vítězství nad Přešticemi. Hosté jsou na tom v tabulce o poznání lépe, ale díky posledním neúspěchům se dostávají do vážného sestupového, či barážového ohrožení.

Podobně je na tom je i Stříbro, které po domácím debaklu 0:7 s Tachovem zajíždí do Rokycan, kde se body nezískávají vůbec snadno.

Při pohledu na tabulku je pravděpodobné, že o sestupujících a barážistech se rozhodne mezi H. Břízou, Sušicí, Stříbrem, SK ZČE a Přešticemi. Pád klatovské rezervy je už nezvratitelným faktem.

Program 24. kola krajského přeboru: Horní Bříza – Přeštice SO 17.00 – Scheider, náš tip: 0, Tachov – Sušice SO 17.00 – Křen, náš tip: 1, SK ZČE Plzeň – Rapid Plzeň SO 17.00 – Vondra, náš tip: 0, Chrást – Chanovice SO 17.00 – Urban, náš tip: 1, Město Touškov – Bolevec SO 17.00 – Bureš, náš tip: 1, Rokycany – Stříbro NE 17.00 – Červený, náš tip: 1, Holýšov – Klatovy B NE 17.00 – Dusil, náš tip: 1, Zbůch – Manětín NE 17.00, náš tip: 2.