V souboji dvou nejlepších útoků v lize se dnes pozdě večer postaví v Uherském Hradišti proti sobě domácí Slovácko a lídr nejvyšší soutěže Viktoria Plzeň.

„Slovácko má velice dobré mužstvo a trenér s hráči pracuje už delší dobu. Snaží se prezentovat útočnou hrou, není náhoda, že Slovácko vstřelilo dvaadvacet branek. Slovácko je hlavně doma velmi silné. Čeká stejně náročné utkání jako v Mladé Boleslavi," upozorňuje kouč Viktorie Miroslav Koubek.

Někteří hráči Plzně si z utkání v Mladé Boleslavi odnesli bolestivé šrámy. „Agresivní způsob hry soupeře nezůstal bez odezvy. Něco se nám podařilo dát do pořádku, věříme, že do zápasu budeme mít k dispozici maximum hráčů," přeje si před důležitým soubojem na Moravě plzeňský trenér.

Pro fotbalisty Slovácka i jeho trenéra Svatopluka Habance je dnešní duel s vedoucím týmem tabulky velkým svátkem. „Na zápas se opravdu moc těším. Čeká nás soupeř, který má v mužstvu spoustu reprezentantů a velkou sílu v ofenzivě," říká s respektem k soupeři kouč Slovácka Svatopluk Habanec, který se musí obejít bez dvou největších vykartovaných ofenzivních opor. Chybět mu budou nejlepší střelec soutěže Libor Došek a nejlepší nahrávač týmu Jaroslav Diviš.

„Kvalita obou hráčů nám bude proti Plzni chybět," přiznal Habanec, jenž nechce prozradit, v jaké sestavě jeho tým proti Viktorii vyběhne.

„Sestavu se hráči tentokrát dozví dost pozdě, protože nechci prozrazovat naše rozestavení ani jak se na soupeře připravujeme," pronesl tajemně kouč Slovácka.

Viktoria odcestovala včera na Moravu netradičně vlakem místo autobusem. „Změnu jsem sám inicioval, neměl jsem dobrý pocit ze zdlouhavého cestování k nedávnému utkání do Brna. V Ostravě se vlak běžně využíval a já jako trenér mám s tímto způsobem dopravy dobré zkušenosti," dodal Miroslav Koubek.