Jak reálná je tahle cesta, se ukáže už dnes večer, český mistr změří síly v pražském Edenu s běloruským šampionem BATE Borisov.

„Obě utkání s BATE budou klíčová v boji o třetí místo ve skupině. A my bychom do této bitvy rádi vykročili vítězstvím,“ přeje si před dnešním duelem trenér Viktorie Pavel Vrba.

Plzeň v předkolech Ligy mistrů neprohrála ani jeden duel. Naopak. Všechny své souboje vyhrála.

Tak skvělou bilanci by si rádi hráči z Plzně udrželi v Evropě co nejdéle.

Lehké to ovšem nebude. Borisov platí za velmi nepříjemného a kousavého soupeře.

„Je to velmi těžký soupeř, který zejména venku hraje v defenzivě téměř bez chyb a spoléhá na nebezpečné brejky a standardní situace. S Levski jsme s ním prohráli dvakrát 0:1, i když jsme v poli lepším týmem,“ vzpomíná na souboje s Bělorusy plzeňský obránce David Bystroň, jenž se s Borisovem utkal v předkole Ligy mistrů ještě v dresu Levski Sofia.

Pokud chce ale český mistr pomýšlet na třetí příčku za giganty Barcelonou a AC Milán, musí doma proti běloruskému mistrovi vyhrát.

„V předkolech Ligy mistrů jsme se přesvědčili, že i se silnými soupeři se dá hrát. A mezi ně řadím i Borisov, který do základní skupiny postoupil suverénně před silné mužstvo Sturmu Graz. Hlavně zápas v Rakousku, kde vyhrál 2:0, zvládl běloruský mistr po taktické stránce velice dobře,“ prozrazuje plzeňský trenér Vrba.

Jeho tým po ospalém začátku začal částečně šlapat i v české lize a znovu se přibližuje své optimální formě.

„Příprava byla důkladná, hráči dostali dostatek informací o tom, jakou sílu má soupeř při hře v poli i při standardních situacích. Ukáže se však až na hřišti, jak si s tím poradí,“ míní kouč šestého celku prvoligové tabulky.

Duel začíná, jak už to je zvykem, ve 20.45.