I když nenápadně, Slavia je nejpilnějším subjektem v přestupové politice posledních dní.

Považte: do fotbalových Budějovic přišel na přestup osmnáctiletý útočník Adam Klavík. Naopak zpět se vrátil Jan Kovařík, jenž po dohodě předčasně ukončil hostování.

Včera se s Baníkem Ostrava definitivně dohodl Lukáš Vácha, který přichází na hostování s opcí.

A nově: český mistr lanaří zpět z nepovedených angažmá útočníka Pavla Fořta z francouzského Toulouse a spekuluje se i o dalších jménech možných navrátilců: Rudolfu Skácelovi a Tomáši Pekhartovi.

„O Skácelovi jsem četl, že kdyby se vrátil do Česka, tak jedině do Slavie, o Pavlu Fořtovi nic nevím a o Pekharta se snažíme vždy, teď asi popáté. Nic nebudeme prohlašovat, než se něco uskuteční,“ prohlásil tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Podle důvěryhodných informací Deníku se ale Slavia o Fořta, který působil v plzeňské Viktorii a v sešívaném dresu strávil tři a půl roku, skutečně začala zajímat.

„Ano, jednání se rozjíždějí. Zjišťujeme, jaké jsou pro Pavla možnosti,“ uvedl David Nehoda z agentury Nehoda Sport s tím, že ve hře je Fořtovo hostování.

„Opravdu nic nového nevíme. Bylo by velmi pošetilé říkat něco dopředu, kdyby se to nezakládalo na pravdě. Fanoušci musí pochopit, že plané řeči nemají smysl, ať počkají,“ řekl Zlámal.

Slavia sice nenápadně, ale přece ovlivňuje dění na fotbalovém trhu snad ze všech nejvíc. A důvodů činit se má požehnaně. Do italské Regginy odešel zadarmo krajní bek Matej Krajčík. Zájem je o Marka Suchého v Hamburku. A hlavně – do CSKA Moskva zamířil Tomáš Necid.

I když útočníků ve Slavii zůstává i po odchodu nejlepšího střelce ligy dost, typ podobný devatenáctiletému kanonýrovi přesto chybí.

Možná i proto se lídr ligy čile poohlíží po náhradě. Změna by měla pomoci i hráči, jenž dosud jen vysedával na lavičce. V Toulouse je totiž pět útočníků, ale hraje se jen na jednoho.

Co se týká domácí scény, jen stěží se dá očekávat „velký přestup“ do Edenu.

Jan Rajnoch, reprezentant, kapitán Mladé Boleslavi a jedna z největších osobností ligy, který je dlouhodobě v hledáčku kouče Jarolíma, se v rozhovoru pro deník Sport nechal slyšet: „V Česku nemám důvod měnit dres.“

Pokud přestoupí, pak velmi pravděpodobně do německého Cottbusu.
A další kvalitní fotbalisté z tuzemské soutěže mizí jako pára nad hrncem…