Ano, to utkání nic nerozhodne, protože letos se opět vrací nadstavba o titul, v níž se oba celky střetnou ještě jednou. Ale již teď jistě prahnou po vítězství.

„Je hodně co získat, ale také ztratit,“ připustil plzeňský asistent Pavel Horváth. „Jak říká Honza Koller, je to vyšperkované,“ neztrácel známý vtipálek humor ani před tak důležitým zápasem.

Ten je obrovským tahákem i pro fanoušky, mělo by být vyprodáno. Po lístcích se jen zaprášilo a na černém trhu jsou nabízeny za nehorázné sumy. Jarní šlágr táhne.

„Bude plno. Všichni si přejeme, aby ten zápas byl svátkem pro naše fanoušky,“ pokračoval asistent plzeňského kouče Michala Bílka.

A co čeká od soupeře?

„Styl Slavie je všem dobře známý, sledujeme je v lize a hlavně v pohárech. Hodně bude záležet na tom, jakou zvolí trenér Trpišovský sestavu. Podle toho ještě upřesníme klukům na poslední chvíli pokyny,“ naznačil Horváth, že soupeř může volit různé varianty.

„Je to zápas prvního s druhým. Takové se v lize hrají jednou za čas. Máme možnost porovnat s Plzní síly a na to se hodně těšíme,“ vzkázal na západ Čech trenér Jindřich Trpišovský.

„Plzeň má obrovsky zkušený tým, ti hráči jsou spolu dlouho a umí hrát velké zápasy,“ doplnil kouč Slavie pro klubovou televizi.

Ale zároveň oba týmy dobře vědí, že se musí mít na pozoru, protože jako třetí vzadu číhá na sebemenší zaváhání Sparta. Ta ztrácí na třetím místě šest, resp. sedm bodů. A pokud zvládne dnešní zápas s Baníkem, může tlak na soupeře ještě zvýšit.

18. kolo KPM: Černice (modří) vs. Slavia Vejprnice 1:1 (6:7 na penalty)
Krajský přebor nabídne šlágr, druhé Vejprnice hostí lídra tabulky

Oba celky také řeší po srazu národního týmu zdravotní trable svých opor. Slávista Masopust je mimo hru až do konce sezony, Plzni se zase vrátili zranění brankář Staněk a obránce Havel.

„Je to nepříjemnost. Kluci ještě netrénují,“ řekl Pavel Horváth po čtvrtečním tréninku. Možná je pro jeho tým dobře, že se hraje až v neděli.

Kdo se po vzájemném mači usadí na čele tabulky?

Jak se změnila Viktoria pod Bílkem?

Přestože od loňského finále MOL Cupu ještě neuplynul ani rok, sestava plzeňské Viktorie se pořádně změnila. Jistotou zůstává Jindřich Staněk v brance, tedy pokud mu zranění dovolí nastoupit, na stoperu pilíř defenzivy Lukáš Hejda, záložníci Pavel Bucha a Lukáš Kalvach, na hrotu Jean-David Beauguel. Další hráči z tehdejší základní jedenáctky odešli – Jakub Brabec (Aris Soluň), Matěj Hybš (polská Nieciecza), Šimon Falta (Ostrava), pryč jsou i střídající hráči Adriel Ba Loua (Lech Poznaň), Zdeněk Ondrášek (Wisla Krakov), Ondřej Mihálik (České Budějovice) či Joel Kayamba (turecký Samsunspor). Záložníci Aleš Čermák a Pavel Šulc teď pro změnu spíš jen paběrkují.