Oba týmy mají na kontě shodně 63 bodů. V mírně výhodnější pozici jsou Vejprnice, které odehrály o jeden zápas méně, protože jejich nedělní souboj s Radnicemi byl kvůli špatnému stavu hrací plochy odložen.

„Na hřišti bylo hodně vody. Zničil by se tak trávník a navíc by šlo o zranění. Rozumnější tak bylo utkání odložit. Zbývá nám odehrát o jeden zápas víc než Petřínu. Ale neovlivní to, jak se budeme na utkání připravovat,“ říká trenér Vejprnic Lukáš Paul.

Šlágr kola se odehraje na půdě vejprnické Slavie. Ta naposledy poznala hořkost porážky na začátku listopadu, když prohrála 1:2 na hřišti svého soka. Od té doby Vejprničtí sbírali body jako na běžícím pásu.

„Ta série je sama o sobě skvělá. Cítíme zároveň velkou podporu od ostatních klubů. Před sezonou nás navíc s výjimkou trenéra Petra Nyklese všichni pasovali někam do středu tabulky. Motivace poprat se o první místo je tak hodně velká,“ říká odhodlaně vejprnický kouč.

V barvách HB Havlíčkův Brod se v Plzni představí i odchovanec dobřanského stolního tenisu David Reitšpies.
Stolní tenisté zaplaví Plzeň. Přijedou starší, mladí, ale hlavně česká elita

„Petřín bude mít určitě nějaké hráče z áčka. Přistoupíme ale k utkání jako ke všem ostatním. Jak říkám klukům, jdeme zápas od zápasu. Díváme se vždy na ten nejbližší. V uvozovkách nás nezajímá ani postup do divize. A jak to bude vypadat na konci soutěže, to se uvidí,“ dodává Paul.

To, že béčko Petřína využije i několika posil z A týmu, který má už jistý postup do třetí ligy, potvrdil i lodivod Radek Vodrážka. „Máme to postavené tak, že za áčko pojede do Tachova devatenáctka dorostu a pár mužů. A zbytek jede do Vejprnic. Trochu nám v rozhodování napomohl poslední nepovedený zápas s Holýšovem. Sáhneme do sestavy a postavíme tým, který vyhraje,“ prozrazuje s úsměvem trenér Petřína.

Jediné, čeho se Vodrážka obává,je nepřízeň počasí. „Od čtvrtka má pršet až do konce víkendu,“ upozorňuje zkušený kouč. Tahák krajského přeboru začne v sobotu od 18 hodin na vejprnickém hřišti.

Český fotbalový gólman Kristián Řezanina na základně mnichovského Bayernu, s nímž v neděli vyrazí na kemp do Spojených států.
Další talentovaný gólman z Plzně letí na turné za moře s Bayernem

Fotbalový program:

FORTUNA ČFL, skupina A – pátek 18.00: Slavia Karlovy Vary– Viktoria Plzeň B, sobota 17.00: Jiskra Domažlice – Hostouň, neděle 10.15: Dukla Praha B – FK Robstav. FORTUNA divize A – sobota 10.00: Příbram B – Domažlice B, 17.00: Tachov – SK Petřín, Rokycany – Sokolov, Senco Doubravka – Klatovy.
Krajský přebor – sobota 10.15: Horní Bříza – Chotíkov, 14.00: Kaznějov – Nepomuk, 18.00: Zruč – Nýrsko, Vejprnice – Petřín B, Černice – Košutka, Mýto – Radnice, neděle 16.00: Holýšov – Rapid Plzeň, 17.00: Stříbro – Lhota. I. A třída – sobota 10.15: Kralovice – Horšovský Týn, 14.00: Bolevec – Malesice, Slovan Plzeň – Dobřany, 18.00: Křimice – Koloveč, Žákava – Smíchov Plzeň, Luby – Tlučná, neděle 16.00: Staňkov – Chlumčany, 17.00: Sušice – Tlumačov. I. B třída, skupina A – sobota 14.00: Dlouhý Újezd – Kdyně, Krchleby – Mrákov, 17.00: Planá – Koloveč B, 18.00: Chotěšov – Bor, neděle 14.00: Stráž – Chodov, 15.00: Klenčí – Stod, 16.00: Postřekov – Merklín. I. B třída, skupina B – sobota 17.00: Horažďovice – Hrádek, 18.00: Blovice – Strážov, Chanovice – Svéradice, Bolešiny – Starý Plzenec, neděle 16.30: Klatovy B – Švihov, 18.00: Mochtín – Měcholupy. I. B třída, skupina C – sobota 18.00: Mladotice – Strašice, Dýšina – Rokycany B, Úněšov – Zbiroh, neděle 18.00: Zruč B – Plasy, Horní Bříza B – Volduchy, Mýto B – Město Touškov.