Tak tenhle večer si všichni, kdo v úterý dorazili na stadion Doosan Areny ve Štruncových sadech v Plzni, budou pamatovat ještě hodně dlouho.

Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň tady pro své příznivce připravil vánoční rozlučku. Zní to neuvěřitelně, ale na severní tribunu stadionu, na kterém hraje Viktoria svoje soutěžní zápasy, dorazilo více než půl druhé tisícovky malých i velkých fanoušků!

„Jsem nadšený, že jste dorazili v takovém počtu. Děkujeme za podporu v celém kalendářním roce a v tom nadcházejícím vám budeme chtít nadělit jeden velký společný dárek. A tím je zisk titulu," uvítal fanoušky z pódia před severní tribunou majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík a za svá slova sklidil nadšený aplaus.

Skvělá atmosféra vánoční rozlučky strhla také primátora Plzně Martina Zrzaveckého. „To, že je tady na každý zápas plno a že i dnes vás přišlo tolik, je jasným důkazem, že zrekonstruovat stadion bylo správné rozhodnutí," prohlásil směrem k zaplněné tribuně plzeňský primátor.

„Věřím, že plzeňská fotbalová pohádka bude trvat co nejdéle," popřál všem Martin Zrzavecký.

Příchozí uvítalo hned u vstupu do ochozů dvacet mladých fotbalistek Viktorie, žaček a juniorek, které rozdávaly dospělým pivo a svařené víno, dětem limonády. Mladé viktoriánky rovněž nabízely dárek v podobě speciálního vánočního plakátu prvoligového A mužstva.

Setkání mělo zároveň i charitativní rozměr. Do připravených kasiček mohli Plzeňané přispívali seniorům v plzeňské fakultní nemocnici.

Pod jeden vánoční stromeček mohli lidé položit dárky pro plzeňský dětský domov Domino, jehož děti zpestřily program vánoční rozlučky vydařeným tanečním vystoupením.

Pod druhý stromeček pak fanoušci Viktorie kladli pamlsky pro zvířata plzeňské zoologické zahrady.

„Fanouškům patří obrovský dík, jejich štědrost nám doslova vyrazila dech. Do zoologické zahrady odjížděla naplněná dodávka a velký problém poskládat dárky do přichystaného vozu měli i zástupci dětského domova," poděkoval všem návštěvníkům úterního podvečera tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Velký potlesk se rozléhal severní tribunou, když moderátoři večera Jiří Poór s Jiřím Pelnářem pozvali na pódium dva hráče Viktorie, Pavla Horvátha a Václava Pilaře.

Především pohotový a tradičně vtipný Pavel Horváth se mikrofonem v ruce cítil jako ryba ve vodě. Svými bonmoty dostával oba moderátory do kolen a publikum do varu.

Znovu předvedl, že si umí udělat legraci i sám ze sebe. „Zvířátkům v zoologické zahrady jsem dal pod stromeček pomeranče. Původně jsem ale měl v plánu poslat tygrovi svoje zuby, jenže by se mu nevešly do tlamy," vyvolal bouři smíchu v hledišti Pavel Horváth.

Kapitán Viktorie ale nešetřil ani svého spoluhráče Václava Pilaře. „Vašku, přál bych ti k Vánocům jako dárek malé auto, aby sis nemusel pořád dávat pod zadek polštář," narážel Horvi na menší postavu českého reprezentanta.

Závěr večera obstaral společný zpěv koled, do kterých se společně se sborem Andílci zapojil i Pavel Horváth.

Tečku za vydařeným setkáním, při kterém se všichni náramně bavili, učinil ohňostroj za zvuku viktoriánské hymny.