Čeští mistři si zajistili prémii minimálně 73 milionů korun a nejméně základní skupinu Evropské konferenční ligy. Viktoria Plzeň bude hrát skupinovou fázi evropského poháru po třech letech.

Trenér Viktorie Michal Bílek vsadil na osvědčenou sestavu z mistrovské minulé sezony a z prvního pohárového utkání v Helsinkách.

Na začátku zápasu drželi míč na kopačkách hosté, kteří v 5. minutě spálili obrovskou šanci. Plzeňský Mosquera minul dlouhý balon, Browne ho naservíroval Radulovičovi, který minul levou tyč branky Viktorie.

V 10. minutě se naplnilo otřepané nedáš, dostaneš. Plzeň udeřila ze standardky. Kalvach posadil balon na hlavu u přední tyče číhajícího Pernici – 1:0.

Zaplněná Doosan Arena nečekala na druhý gól dlouho. Ve 21. minutě rozjel plzeňský útok Sýkora přihrávkou na Mosqueru, jehož centr odhlavičkoval Hoskonen k Sýkorovi a ten se pravačkou trefil k pravé tyči branky Helsinek.

Také o třetí gól Viktorie se postaral Sýkora. Osmadvacetiletý středopolař domácích zahrával standardku a na míč si do vápna naběhl Hejda, který rozvlnil síť za Hazardem.

Po půlhodině hry Viktorie vedla 3:0 a plzeňský kotel se dožadoval pověstného búra.

Jelikož Viktorii čeká v sobotu první zápas FORTUNA:LIGY a v úterý, nebo ve středu třetí předkolo Ligy mistrů, prostřídal trenér Bílek týmové opory. Do druhého poločasu poslal domácí kouč do hry Holíka za Řezníka. V 62. minutě stáhl střelce Hejdu a útočníka Chorého, kterého vystřídala jedna z posil Kliment. Na posledních zhruba dvacet minut šel na plac Václav Pilař, kterého přivítalo domácí publikum mohutným potleskem a skandováním jeho jména.

V 65. minutě agilní Sýkora těsně přestřelil branku hostů. O šest minut později se jeho rána už vešla mezi tři tyče – 4:0. Fanoušky vzývaného búra vstřelil hlavou střídající Kliment, který využil centru Holíka – 5:0.

V závěru zápasu diváci spustili mexické vlny.