Zápas UEFA Youth League (Mládežnická Liga mistrů), který se hrál ve středu po poledni v Přešticích, nedohráli dva vyloučení hráči. Mladí viktoriáni dokonce vedli, ale druhý gól inkasovali ve třetí minutě nastavení.

Na konci čtvrté minuty se dral madridským vápnem Šulc, jehož pokus přelobovat brankáře Altubeho minul levou tyčku. Real si vytvořil první šanci v sedmé minutě hlavičkou Mohy mimo branku. Mnohem nebezpečnější však byla střela Blanca z 20 metrů, kterou Mařík vyrazil na roh.

Obě mužstva hrála opatrný fotbal a Viktoria byla evropskému velkoklubu vyrovnaným soupeřem. Mladíci Realu hrozili většinou z brejků.

Ve 26. minutě si španělský klub vypracoval největší šanci první půle, když Albertovu střelu mířící do Maříkovy branky vykopl Míka. Po půlhodině hry vtrhl do viktoriánské šestnáctky Sergio López, ale obrana Plzně mu včas odebrala balon. Na začátku 33. minuty musela obrana Realu řešit ošemetnou situaci v malém vápně a vzápětí Baeza zprava minul.

Platilo tak otřepané nedáš, dostaneš. Selnar z levé strany posadil míč na hlavu Arzbergerovi – 1:0.

V nastaveném čase si Šulcovu přihrávku málem srazil do vlastní branky Chust.

Ve 49. minutě Selnar ve slušné střelecké pozici mířil nad branku Altubeho.

Od té doby byli však aktivnější hosté. Kritický moment přišel těsně před uplynutím hodiny hry. Pravý bek Viktorie Robin Hranáč viděl v rozmezí šesti minut dvě žluté karty a Plzeň od 58. minuty dohrávala v deseti.

Trenér Viktorie Jiří Žilák stáhl ze hřiště střelce gólu Arzbergera a na hřiště poslal Halásze.

Viktoria byla vyrovnaným soupeřem Realu i v deseti. V 64. minutě Šulc mířil vedle a o minutu později Míka hlavičkoval do břevna.

V 67. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal, protože Pulido nedovoleně zastavil Selnara a po druhé žluté kartě šel pod sprchy.

Hned po vyloučení ale Real vyrovnal po střele Baezy – 1:1.

Čtvrt hodinu před koncem zápasu jasnou šanci Rodriga brankář Mařík tečoval nad svou branku.

Hosté z Madridu zatápěli obraně Viktorie a Baeza jen tak tak nedosáhl u pravé tyče branky Viktorie na střílenou přihrávku Blanca.

Velký tlak využil Real v 93. minutě, kdy o třech bodech rozhodl Rodrigo – 1:2.

Nacho Fernández.
Nacho: V Madridu mě zaujal Krmenčík

V souběžně hraném utkání porazil AS Řím 2:1 CSKA Moskva. Skupinu základní skupiny vede Real s dvanácti body, druhý je AS s šesti body, třetí Viktoria má čtyři body a poslední CSKA jeden bod.

Poločas: 1:0. Branky: 34. Arzberger – 68. Baeza, 93. Rodrigo. ŽK: 2x Hranáč – 2x Pulido. ČK: 58. Hranáč – 67. Pulido. Rozhodčí: Visser – De Rocker, De Weirdt (všichni Belgie). Diváci: 990.

Viktoria: Mařík – Hranáč, Gabriel, Míka, Svoboda – Kodýdek (81. Ruda), Šulc, Pek (73. Uzlík) – Pihrt (73. Hezoučký), Arzberger (61. Halász), Selnar (81. Plecitý).

Real: Altube – S. López, Pulido, Chust (90. Rivera), García – C. López (46. Park), Blanco, Moha (72. Garay) – Baeza, Rodrigo, Alberto.