SK ZČE slaví první letošní výhru

Plzeňský kraj – Ve šlágru čtvrtého kola prodloužili fotbalisté Horažďovic vítěznou šňůru na domácí půdě a porazili Přeštice 2:1. "Hrálo se velmi kvalitní utkání," podotkl sekretář domácích Milan Koželuh.

1.9.2012

fotbalFoto: Ilustrační foto: VLP Ája Burešová

Po brance Kotrby šli domácí do vedení, hned po změně stran zvýšil Beránek. Hosté jen kontrovali Zoubkem a odjíždí bez bodu.

V čele tabulky se drží favorit soutěže, exdivizní Koloveč. Ta v neděli přehrála Stod 4:2, dvakrát se trefili T. Došek a Černohorský.

V sobotu se hrál duel dvou celků ze dna tabulky. Už minulé kolo naznačilo, že se po nepovedeném vstupu do soutěže mužstvo SK ZČE zvedá. Před týdnem dva body nad silnými Horažďovicemi, dnes jasný skalp Horšovského Týna.

Dynamo se v letní pauze spojilo s konkurenčním FC a v kádru nezůstal kámen na kameni, začátek soutěže ale mužstvu nevychází podle představ.

Souboj s dravým plzeňským celkem prohrál Horšovský Týn 0:3, brankář Bratanič lovil balon ze sítě třikrát ve druhém dějství.

Více než hodinu dobývali svatyni soupeře fotbalisté Klatov. Favorit ztratil s Vejprnicemi první poločas, ale pak v rozmezí tří minut otočil duel.

„Po změně stran jsme byli svědky drtivého tlaku domácích, naše výhra je zasloužená," zhodnotil utkání sekretář Klatov Ján Gašpár.

Trefili se Tomáš Matějka a Hanzlík, výhru korunovali domácí borci v samotném závěru. „V 75. minutě ale nedal Kasýk pokutový kop," dodal Gašpár.