Teď se už dosud kmenový borec plzeňské Viktorie ale stane hráčem Doubravky. „Byl jsem vedením informován, že je všechno domluveno a Šimr k nám z Viktorie přestupuje,“ tvrdí doubravecký trenér Ivan Kovács.

Nováčka posílí ještě další hráči. Největší posilou bude ofenzivní hráč Michal Salák, který ještě na jaře patřil do základní sestavy druholigového Baníku Sokolov.

„O Saláka měl zájem jeden rumunský prvoligový klub. Minulý týden se tam byl podívat, ale v sobotu jsem od něj dostal zprávu, že bude hrát za Doubravku a ve středu přijde na trénink. Se Sokolovem už je hostování domluveno,“ vysvětluje Ivan Kovács.

Už tak velká ofenzivní síla celku, který ve třiceti utkáních krajského přeboru nastřílel 101 gólů, se ještě zvýší. Navíc se v plzeňském dresu objeví další útočník. „Z chanovického hostování se vrací Peter Horváth,“ říká kouč.

Zkušený třicetiletý útočník startoval za Chanovice v jarní části nejvyšší krajské soutěže a stačil nastřílet deset gólů. Výrazně se tak podílel na záchraně mužstva v soutěži.

Doubravecký divizní nováček však zaznamená v právě probíhající letní přestávce i ztráty. Z týmu odchází dva záložníci. „Tomáš Belan u nás ukončil hostování a vrací se do Chotíkova. V žádném případě to však není z výkonnostních důvodů. Má dobré zaměstnání, kterému se potřebuje věnovat naplno a navíc začíná od září studovat vysokou školu. To všechno s divizí skloubit nešlo,“ lituje plzeňský trenér.

Další odchod je z podobných příčin. „Hostování z Oseku u nás ukončil i Karel Maroušek. Začne studovat školu v Praze, a nemůže se proto fotbalu věnovat naplno,“ zdůvodňuje ztrátu dalšího hráče Ivan Kovács.

Z Doubravky možná ještě odejde i obránce Martin Varga. „Zřejmě půjde na hostování do Města Touškova. Z pracovních důvodů by totiž u nás nestíhal tréninky a to nejde,“ myslí si trenér.

Doubravka se na nový ročník divize, kam se po roce vrací, začne připravovat tuto středu. „Na hřišti budeme prakticky každý den. Letní přestávka je totiž hodně krátká,“ nastiňuje Kovács svůj plán na nejbližší dny a dodává: „Do přípravy byli zařazeni i čtyři naši dorostenci.“

První přípravný zápas sehraje Doubravka v neděli na hřišti v Liticích proti Bolevci. Ve středu 22. 7. se utká v Ledcích s béčkem Baníku Sokolov a v sobotu 25. 7. ji čeká první kolo Poháru ČMFS. Pojede na půdu lepšího z duelu předkola Citice – Tachov.

Pokud to bude favorizovaný tachovský celek, utká se s ním Doubravka v krátké době dvakrát. V prvním divizním kole totiž 8. srpna zajíždí právě na horkou půdu do Tachova k prvnímu derby regionu.

Diváci v Plzni uvidí divizi opět po roce v sobotu 15. srpna, kdy nováček z Doubravky přivítá na vlastním trávníku neznámý celek Řevnic.