Poslední den v roce se sešlo v Luční ulici osmnáct aktérů a hrálo se tak jen na polovinu hřiště s osmi hráči v poli plus gólmani. Těmi byli nestárnoucí Josef čaloun, trenér brankářů prvoligové Viktorie, a proti němu trenér mládežnických gólmanů Viktorie Pavel Průša.

Na zasněženém povrchu hřiště se představila řada známých tváří v čele s Ivanem Bicanem, Jiřím Sloupem, Milošem Paulem, Jiřím Chvojkou, Edou Kubatou, Jozefem Kovačičem, Karlem Radou, Stanislavem Purkartem, Petrem Vlčkem či Janem Velkoborským.

Slavnostní výkop silvestrovského souboje veteránů Viktorie, který se hrál dvakrát třicet minut, provedla ředitelka Fakultní nemocnice v Plzni Jaroslava Kunová. Duel zhlédl také zástupce vedení klubu, obchodně marketinkový manažer Jaroslav Hamouz.

Skóre zápasu otevřel v páté minutě v dresu Modrých trenér druholigového Baníku Sokolov Stanislav Purkart, ale už v desáté minutě vyrovnal bývalý český reprezentzant Petr Vlček. Nerozhodně 3:3 skončil i první poločas.

Vyrovnaná hra pokračovala i po přestávce. Ještě dvě minuty před koncem vedli Červení 5:4, ale Stanislav Purkart gólem z penalty vyrovnal na konečných 5:5.

„Jsem rád, že jsme mohli silvestrovským utkáním uzavřít úspěšný rok 2009. Těší mne také, že se zápas obešel bez zranění. Dík patří rovněž vedení Viktorie, které nám umožnilo pozápasové posezení ve V. I. P. prostoru v tribuně stadionu ve Štruncových sadech,“ uvedl po silevstrovském utkání manažer staré gardy FC Viktorie Plzeň Milan Schejbal.

Červení – Modří 5:5 (3:3)

Branky: 5., 13. a 58. z PK Purkart, 30. a 44. Kovačič – 41. a 44. Bárta, 10. Vlček, 16. Kubata, 24. Vašák. Rozhodčí: A. Svoboda.

Červení: J. Čaloun – Vlček, Bican, M. Forman, Velkoborský, Bárta, Paul, Kubata, Vašák.

Modří: Průša – K. Rada, A. Rada, Sloup, Purkart, Kovačič, A. Forman, Chvojka, Felgr.