Tradiční silvestrovský souboj bývalých ligových fotbalistů FC Viktorie Plzeň ovládlo na hřišti s umělým trávníkem mužstvo Červených, které zdolalo tým Bílých 4:2, i když v poločase Červení prohrávali 0:1. Utkání se hrálo dvakrát 30 minut.

Útočné akce se střídaly na obou stranách, ale brankáři Havel a Průša míč za svá záda dlouho nepustili. Skóre otevřel až v závěru prvního poločasu Kubata v dresu Bílých.

Po přestávce ale ovládli hřiště Červení. Už v páté minutě druhého poločasu vyrovnal Schveinert a náskok zvýšili postupně Vágner a Martin Schuster. V 52. minutě sice Velkoborský snížil na 2:3, ale výhru Červených pojistil tři minuty před koncem po ukázkové kombinační akci umístěnou střelou k tyči Vašák.

„Vyhráli Červení, ale na silvestra nejde zdaleka o výsledek. Důležité je, že jsme se mohli po roce opět setkat a proběhnout se. Pozitivní také bylo, že se zápas obešel bez zranění,“ uvedl po utkání manažer staré gardy Viktorie Ivan Bican, který po dlouhých letech sledoval zápas jen v roli diváka.

„Při vánočním halovém turnaji v Praze jsem se zranil a na noze mám ortézu. Mrzí mě, že jsem si nemohl zahrát, ale nedá se nic dělat. Alespoň jsem měl více času na organizaci zápasu a následné společné posezení v klubovně v Luční ulici,“ dodal Bican.

Zápas sledovali také další bývalí ligoví fotbalisté, například Jiří Lopata, František Čaloun, Josef Čaloun, Jiří Sloup či Zdeněk Bečka. Před zápasem přišel účastníkům silvestrovského duelu popřát do Nového roku generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Červení – Bílí 4:2

Poločas: 0:1. Branky: 35. Schveinert, 40. Vágner, 50. M. Schuster, 57. Vašák – 25. Kubata, 52. Velkoborský. Rozhodčí: A. Svoboda.

Červení: Havel – M. Schuster, Diepold, Purkart, Vágner, Krs, Schveinert, Felgr, Vlček.

Bílí: Průša - Velkoborský, Baroch, Pánek, Kubata, Šamberger, Z. Pleško, Kopřiva, Bárta.