„Když pro Kladno udržíme nejvyšší soutěž, budu v sobotu nejšťastnějším člověkem. A o to více se potom budu těšit do Plzně na nedělní utkání internacionálů,“ říká fotbalový trenér Středočechů Jaroslav Šilhavý.

Právě o něm se nejvíce spekuluje jako o příštím kouči Viktorie Plzeň. Povrdit to ale Šilhavý odmítá. „V Kladně mám smlouvu do konce června a pokračovat tu nejspíš nebudu. Alespoň o tom s vedením klubu nejednáme. Kde ale budu působit příští sezonu, to po mně nechtějte, nebylo by to fér. Jediné, co k tomu mohu říci, že jsem rozhodnutý,“ uvedl rodák z Plzně a odchovanec Chotěšova.

Zveřejnit jméno nového kouče zatím nechce ani vedení západočeského klubu. „Okruh trenérů, se kterými jednáme, je širší. Jsou mezi nimi kandidáti ze skupiny volných trenérů i těch, kteří jsou momentálně činní v klubech. A protože soutěž není u konce a není rozhodnuto o titulu, sestupu ani o účasti v pohárech, nebylo by správné jméno zveřejnit,“ vysvětluje sportovní manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Klub původně uvedl, že jmého nového kouče zveřejní den po skončení ligy v rámci nedělního zápasu internacionálů v Plzni. „Rozhodnutí jsme změnili, jméno odtajníme do deseti dnů po skončení ligy,“ dodává Šádek.

Podle důvěrného zdroje Deníku by se ale měl trenérem Viktorie stát právě Jaroslav Šilhavý. „Ne, opravdu po mně teď nechtějte odpověď,“ reaguje Šilhavý na přímou otázku Deníku, zda usedne na lavičku Viktorie.

Kouč věří, že se s Kladnem v sobotu v lize zachrání a fotbalový duel, jehož výtěžek poputuje na konto onkologického a radioterapeutického oddělení FN Plzeň, si v rodném městě užije. „Už se těším, až si s klukama zahraji. A také jsem rád, že mohu přispět na dobrou věc. Zdraví je to nejcennější, co člověk v životě má,“ dodává Šilhavý.