Teď má stoper Luděk Pernica před sebou ještě prestižnější soutěž – pokud se v Plzni probojuje do základní sestavy, zahraje si na podzim Ligu mistrů.

Ve středu se na stadionu Doosan Arena pozdravil s části mužstva a absolvoval funkční a silové testy. Na běžícím pásu se střídal s Tomášem Chorým, Radimem Řezníkem, Janem Kovaříkem či s Ondřejem Štursou. „Běžecké testy jsem s Jabloncem absolvoval v Praze jinou metodou. Na rozběhání byly tři minuty, měli jsme pětiprocentní sklon pásu a po každé minutě se zvyšovala zátěž až do vyčerpání. Tady je to jinak,“ uvedl Pernica. Každý hráč totiž začíná na rozběhu 6 km za hodinu a postupně se tychlost zvyšuje o 1,5 km/h. Fáze trvají tři minuty, mezi nimi je pokaždé minutová pauza. Většina fotbalistů vydržela až do zátěže 18 km/h, nejodvážnější pak postoupili až na 19,5 km/h.

Trenér Pavel Vrba zvedá pohár pro vítěze ligy
Konec lenošení. Mistr startuje přípravu

Po běžeckém pásu přišel na řadu silový test – skoky z místa, sprinty, benčpres, dřepy na jedné noze a shyby. „Nejsem žádný svalovec. Silová fáze byla snad ještě horší než ta běžecká, to není nic pro mě. Shyby se mi nedaří, na ty jsem snad nejhorší v lize. Tohle a dřepy na jedné noze s činkami, to jsou pro mě smrt,“ usmíval se v sobotu osmadvacetiletý odchovanec Blanska.

Dovolenou strávil u rodiny na Moravě.

„Doma jsem nebyl půl roku a hned po konci sezony jsme se tam s manželkou vydali. Pak jsme byli na chatě na Vysočině, kde jsme si vyčistili hlavu,“ vypráví.

V pátek dopoledne se zkušený obránce uvidí na prvním tréninku s celým týmem. „Těším se, až se v kabině s každým pozdravím,“ dodává Luděk Pernica.

Denis Kindl.
Plzeň měla zájem a já také. Jsem rád, že to klaplo, hlásí Denis Kindl