Jako náhradník se na lavičce moc dlouho nezdržel. Po vyloučení Mariána Čišovského totiž musel bez dlouhého rozcvičování na hřiště. „Naštěstí nebyla nějaká velká zima. Navíc před zápasem se rozcvičuje celý mančaft, takže to nebylo zase hrozné. Ale samozřejmě, když sedíte na lavičce a jdete rovnou do hry, je to nepříjemné,” svěřil se.

Těšilo ho, že se na trávník dostal. „Nemáte moc času nad tím přemýšlet, obléknete se a jdete do rozjetého zápasu. A modlíte se abyste chytili rytmus a rychlost hry,” dodává obránce, který se s nelehkou rolí vypořádal se ctí.

Penalta a červená karta jej stejně jako ostatní spoluhráče hodně mrzela. „Byl to určitě rozhodující moment. Do té doby jsme předváděli hezký fotbal. Barcelonu jsme tlačili. Je to škoda hlavně pro lidi. Zaplatili za lístek, byl plný dům a pak tohle,” sděluje. Atmosféra v Edenu byla podle jeho slov vynikající. „Je pravda, že když jsme šli do desíti bylo to pak rozpačité. Ale lidi byli super a nakonec ocenili náš výkon,” dodává.

A jak těžké je ubránit hvězdu Lioella Messiho. „Tak viděli jste, žen nějakým způsobem to jde, ale je to nejlepší hráč na světě, což v tomhle zápase dokázal. Nekouká na míč. Sleduje váš pohyb a pohyb spoluhráčů. A hledá stále další řešení,” říká s obdivem.