Technický fotbalista Viktorie věří, že diváci jeho mužstvu hodně pomohou i v sobotním důležitém šlágru Synot ligy proti Mladé Boleslavi (začátek ve 20.15 hodin).

Vraťme se k zápasu s Brnem. Jakou roli může sehrát v pohárovém duelu inkasovaný gól v domácím prostředí?
Určitou roli díky pohárové matematice může samozřejmě sehrát, ale na druhou stranu je to dvojzápas a je pravděpodobné, že se bude rozhodovat až v odvetě v Brně. Já bych to moc nehrotil, vyhráli jsme a to je pro nás důležité.

V lize jste s Brnem prohráli, v poháru jste mu porážku vrátili. V čem se od sebe oba zápasy nejvíce lišily?
Pro nás byl největší rozdíl v tom, že jsme hráli doma a to se každému mužstvu včetně nás hraje lépe. Co se týká samotného zápasu, měli jsme převahu, Brno hrozilo z ojedinělých brejků, občas i ze standardních situací a po jedné z nich nám dali gól.

Měli jste před utkáním zvýšenou motivaci vzhledem k tomu, že jste v lize s Brnem prohráli?
Pochopitelně, ta porážka v lize nás mrzí doteď. Jinak jsem ale pohárový zápas bral jako každý jiný, já konkrétně v ligovém utkání v Brně nehrál. Naším cílem je postup v poháru do dalšího kola, že bychom se ale chtěli za něco pomstít, to ne. Bylo by špatné, kdyby nás Brno porazilo v lize a ještě nás vyřadilo z poháru. Takže o chloupek vyšší motivaci přece jen asi máme.

Zápas s Brnem se hrál v neděli brzy odpoledne, byla zima a v televizi vysílali tenisový Fed Cup. Přesto přišlo na osmifinálové pohárové utkání do Doosan Areny skoro šest tisíc diváků. Co tomu říkáte?
To je úžasné. Ke všem věcem, co jste zmínil, je, ještě musíme připomenout, že pohárové zápasy u nás diváky netáhnou, moc lidí na ně nechodí. Plzeň je ale výjimkou, tady to neplatí, návštěva se tu drží pořád ve vysokých číslech. Klobouk dolů před plzeňskými fanoušky.

Některým vašim spoluhráčům příliš nevyhovoval brzký začátek zápasu. Jak jste to vnímal vy?
To, že jsme hráli tak brzy po poledni, mně vůbec nevadilo, bral jsem to jako každý jiný zápas. Navíc mně ani nepřišlo, že jsme hráli tak brzy odpoledne. Počasí bylo pochmurné, už ve dvě hodiny bylo zataženo, takže jsem to ani tak nebral.

Při zápase s Brnem chyběli kvůli reprezentačním povinnostem trenér Krejčí i několik hráčů. Lišila se nějak příprava na zápas oproti jiným utkáním?
To bych neřekl, spíše byla jen o trochu kratší. Taktická příprava s našimi ostatními trenéry i předzápasový trénink byly skoro stejné jako před každým jiným soutěžním zápasem.

V sobotu vás čeká důležitý zápas s Mladou Boleslaví, s třetím týmem tabulky, kterému se v posledních týdnech v lize velmi daří. Co od zápasu s mužstvem, které představuje velkou ofenzivní sílu, očekáváte?
Asi každý vidí, že Mladá Boleslav je v tabulce tak vysoko právem. Viděl jsem pár jejích zápasů a musím říci, že hrají velice dobře. Jejich výkony, to není vůbec žádná náhoda, především v ofenzivní fázi je Boleslav velice silná, přičemž se domníván, že více nebezpečná je přece jen doma. My ale také budeme chtít využít naše domácí prostředí a diktovat tempo hry. Jak my hráči, tak i fanoušci se máme na co těšit. Věřím, že to bude v sobotu večer dobrý zápas.