Už dnes nastoupí v Karlových Varech k utkání třetího kola Ondrášovka Cupu, v pátek je čeká utkání Gambrinus ligy v Olomouci, v úterý vstoupí v pražském Edenu do skupiny H Ligy mistrů soubojem s běloruským mistrem Bate Borisov.

A potom hned v sobotu je čeká další ligový zápas, tentokrát na domácím trávníku s Jabloncem.

Reprezentační přestávku vyplnili fotbalisté českého mistra krátkým dvoudenním odpočinkem, ale také pilnou přípravou.

„Spojili jsme to, co jsme museli. Hráči toho měli po dvou měsících náročného programu za sebou hodně a potřebovali si od fotbalu alespoň na chvilku odpočinout. Na druhou stranu jsme udělali všechno pro to, abychom byli dobře připraveni na další sérii zápasů, která nás čeká. Od čtvrtka jsme proto trénovali doufázově,“ zdůraznil kouč Viktorie Pavel Vrba.

Velkou zátěž trenéři Viktorie rozloží mezi celý hráčský kádr. „Během nejbližších deseti dnů nás čekají těžké zápasy, dva v české lize a jeden v Lize mistrů. Musíme dát proto příležitost všem hráčům, což bude platit už v pohárovém zápase v Karlových Varech,“ naznačuje kouč Viktorie, že v lázeňském městě nejspíš nevyběhne na trávník ta nejsilnější sestava.

Minimálně bude plzeňskému kouči chybět čtveřice reprezentantů Kolář, Pilař, Jiráček a Petržela, která byla v kádru českého národního mužstva pro kvalifikační duel ve Skotsku a včerejší přátelský mezistátní zápas s Ukrajinou.

Poprvé v dresu Viktorie by se naopak měl představit obránce Radim Řezník, který před reprezentační přestávkou přestoupil do Plzně z Baníku Ostrava. „Je pravděpodobné, že nastoupí,“ potvrdil včera trenér Vrba.

Favoritem je Plzeň, ale domácí třetiligový tým nejde do utkání, které začíná v 17.00 hodin, bez ambicí. „Pokud dokážeme to, co před dvěma lety proti Slavii, kdy o postupu Pražanů rozhodly až penalty, budeme spokojeni,“ říká zkušený obránce Karových Varů Karel Tichota.