Plzeňský klub tak ukončil dlouhou šňůru šesti remíz v řadě. Celkově navíc bodovalo Senco již podeváté za sebou. Ale teď hezky od začátku …

Jelikož bylo fotbalistům Doubravky minulé kolo na půdě silného Hořovicka odloženo, sobotní domácí souboj s Dobříší byl pro svěřence trenéra Luboše Vašicy teprve druhým soutěžním zápasem v jarní části divizní sezony. A cíl byl před samotným začátkem utkání jasný – vyhrát. „Pohled na tabulku nám ani nedovolí přemýšlet jinak,“ říkal v týdnu doubravecký lodivod Luboš Vašica.

Oproti úvodnímu zápasu jara proti silným Mariánským Lázním, ve kterém si Plzeňané připsali bod za remízu 2:2, udělal kouč Vašica v základní jedenáctce dvě změny. Do sestavy se vrátil devětatřicetiletý obránce a kapitán David Novák a od začátku nahradil Daniela Skopového ex-lhotský ofenzivní záložník Patrik Petrželka. Na lavičce pak zůstal talentovaný útočník Milan Ungr, který se ale v závěreční fázi zápasu stal ústřední postavou vypjatého boje.

Fotbalové hřiště v blízkosti areálu TJ Lokomotiva Plzeň
Nová hřiště na Petříně jsou na dosah. I díky dárcům

Jenže úvod utkání i přes změny v sestavě domácímu výběru, který na jaře bude bojovat o holé přežití mezi divizní smetánkou, nezačalo vůbec dobře. Po čtyřech minutách hry se totiž po rohovém kopu prosadil dobříšský ostrostřelec Štěpán Maryška, pro kterého brzká trefa na plzeňské umělce znamenala již sedmou branku v probíhajícím ročníku. Vyhlášený kanonýr Dobříše vstřelil Senku v tomto ročníku již druhý gól. Hráč, který si v žákovských kategoriích prošel i Příbramí, se totiž trefil i v podzimní vzájemném měření sil – tenkrát vyhrála Dobříš s přehledem 3:1.

Domácí se ale z rychlého gólu hostů nesložili a v polovině úvodního dějství zajímavého a velmi vyrovnaného zápasu sami vyrovnali. Autorem branky byl dvaadvacetiletý mladíček Daniel Sýs. A když se po hodině hry ujal také pokus kapitána Davida Nováka, bylo v ochozech o poznání veseleji – Senko totiž v tento okamžik vedlo 2:1.

Vedení Doubravky ale netrvalo dlouho. O devět minut později se totiž z gólu radovala opět Dobříš. A znovu po standardní situaci, když se prosadil hostující Jan Karas. Dobříšský hráč byl v tu chvíli na hřišti pouhé dvě minuty - šťastná ruka trenéra Martina Šraina.

Když už to vypadalo, že utkání skončí pro Doubravku typickou remízou, vzal otěže zápasu do svých rukou vytáhlý útočník Senka Milan Ungr. A ne, netěžil ze své výšky, nýbrž své vytříbené kopací techniky. Jeho přímý kop ze 77. minuty utkání byl vskutku nádherný a jak se později ukázalo, tak nakonec i vítězný.

Senko se tak díky tříbodovému vítězství trošku vytáhlo ze sestupových vod. Po sobotních výsledcích, které kromě utkání Přeštic s Mariánskými Lázněmi (2:1) končily remízou, jsou Plzeňané na průběžném desátém místě. A jak vydřenou výhru hodnotil ihned po skončení pětigólové přestřelky doubravecký trenér Luboš Vašica?

„Začali jsme špatně. Po nepovedeném odkopu brankáře Turka, který se při něm ještě zranil, následoval rohový kop, který hostující tým dokázal přetavit v gól. Poté jsme ale vyrovnali a ve druhém poločase se dostali do vedení. Soupeř ale ještě z další standardky o chvíli později stačil vyrovnat. Naštěstí se nám záhy Milanem Ungrem podařilo opět dostat do vedení a ve zbytku utkání jsme si vítězství již pohlídali,“ zhodnotil utkání proti Dobříši kouč Senka Luboš Vašica.

„Jinak to byl ale podle mého názoru velmi vyrovnaný, bojovný a hodně nakopávaný zápas. Tři body ale zůstaly doma, za což jsem nesmírně rád,“ dodal šťastný kouč Doubravky.

Senco Doubravka – MFK Dobříš 3:2 (1:1)
Branky: 20. Sýs, 62. Novák, 77. Ungr – 4. Maryška, 73. Karas. Rozhodčí: Hrkal – Tesař, Mudra. ŽK: 47. Künstner, 89. Ungr – 55. Maryška, 89. Procházka, 90. Jechort. Diváci: 65. Hřiště: UMT Senco Doubravka, hřiště 2.

Senco Doubravka: Turek (6. Luhový) – Knakal, Krejčí, Morávek, Petr, Brabec (87. Trojanec), Petrželka (60. Ungr), Novák, Sýs (69. Skopový), Světlík, Künstner (84. Do Thanh Tung). Trenér: Luboš Vašica.

MFK Dobříš: Šedivý – Procházka, Pokorný, Talůžek, Jan Šrain, Maryška, Krůta, Masopust (60. Jechort), Junek, Matějka (71. Karas), Václav Šrain. Trenér: Martin Šrain.

Ostatní zápasy 18. kola divize A: Přeštice – Mariánské Lázně 2:1 (branky Přeštic: Jakub Bešta 2), Aritma Praha – Slavia Karlovy Vary 2:3 po penaltách, Malše Roudné – Olympie Březová 0:1 po penaltách, Český Krumlov – Soběslav 3:2 po penaltách, Petřín Plzeň – Hořovicko ODLOŽENO (o termínu se jedná).

Zbývající utkání 18. kola divize A: Klatovy – Jankov (neděle 15.00, hř. Janovice nad Úhlavou), Sedlčany – Rakovník (neděle 15.00).