Z fotbalových hřišť Plzeňského kraje se ztratí hned dva výborní fotbalisté.

První ztrátu hlásí třetí celek uplynulé sezony krajského přeboru mužstvo FC Rokycany.

„Náš kádr by se v létě měnit téměř neměl, ale odchází Petr Kučera do Německa, což nás hodně překvapilo a zklamalo,“ oznámil Pavel Grimm z vedení FC Rokycany.

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní fotbalista nastřílel v uplynulé sezoně v krajském přeboru dvanáct gólů a patřil ke klíčovým hráčům Rokycan.

Třetí celek loňského ročníku krajského přeboru se začne připravovat ve středu 15. července pod vedením dosavadníko trenéra Pavla Aubrechta. V přípravných duelech se postupně utká s Rakovníkem, Hořovickem, Berounem, třetiligovým Královým Dvorem, Chlumčany a Stodem.

Všechny přípravné zápasy sehrají Rokycany na hřištích soupeřů. Vzhledem k rekonstrukci trávníku budou hrát i první tři domácí mistrovská utkání stejně jako na jaře v Břasích.

Odchod k západním sousedům oznámil i další výborný fotbalista. Domažlický Martin Šot mínil před jarní částí divize skončit s aktivní činností, nakonec sezonu dokončil, ale teď zřejmě klub opustí už opravdu. „V Německu je o něj zájem, s největší pravděpodobností odejde,“ potvrdil domažlický prezident Jaroslav Ticháček.

Letos třicetiletý kanonýr nastřílel za Chody v právě skončené divizní sezoně deset gólů, ale ještě úspěšnější byl v ročníku předchozím, kdy se do černého trefil celkem devatenáctkrát.

Pod vedením nového kouče Libora Žáka, bratra trenéra Bohemians Praha Roberta Žáka, který vystřídal na lavičce Milana Dejmka, zahájí Domažlice přípravu na novou divizní sezonu v pondělí 13. července.