Na postup do finále to sice nestačilo, protože Plzeňanky v prvním utkání doma podlehly vysoko 0:6, ale jako jediný český tým dokázaly Spartě připravit vůbec první porážku v sezoně. A to ještě v jejím domácím prostředí.

Viktoria, která nastoupila bez nemocné opory Markové, zaskočila soupeře bojovnou a odvážnou hrou a měla překvapivě i více ze hry.

Aktivní hra se svěřenkyním trenéra Ivana Bicana vyplatila. Tři minuty před přestávkou napřáhla ke střele ze dvaceti metrů Vachlová a poslala Viktorii do vedení.

Sparťanský trenér Žovinec reagoval změnami v sestavě a do hry poslal zkušené hráčky, které v prvním poločase nechal sedět na střídačce a dal v něm příležitost hráčkám z juniorky. Dres Sparty oblékly například bývalé hráčky Plzně Krejčiříková a Malinová.

Pražanky získaly po přestávce herní převahu a dvěma góly otočily výsledek ve svůj prospěch. Čtvrt hodiny před koncem zápasu se zranila Mikysková, a protože Viktoria už vyčerpala počet střídání, dohrávala utkání o deseti.

V početním oslabení ale nejdříve Vachlová vyrovnala a dvě minuty před koncem vstřelila střídající Lucie Ranglová lobem z pětadvaceti metrů vítězný gól. „Děvčata zaslouží pochvalu za velké nasazení a odvahu. Výhra nad Spartou je pro všechny naše hráčky velké povzbuzení do dalšího tréninku,“ uvedl trenér Viktorie Ivan Bican.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:3 (0:1). Branky: 42. a 72. Vachlová, 88. L. Ranglová. První zápas 6:0, do finále postupuje Sparta.

Viktoria: V. Ranglová – Bohmannová, Ondrášková, Strejcová, Hanžlová – Podroužková (74. Jungová), Myslíková (60. L. Ranglová Lucie), Nehodová, Mikysková – Vachlová, Markelová (65. Rosprimová). Trenér: Ivan Bican.