Čtyři kola před koncem fotbalové divize skupiny A přituhuje v boji o záchranu i o postup.

Těžký duel mají před sebou fotbalisté Doubravky. V sobotu přivítají v domácím prostředí favorizovaný tým Sezimova Ústí, třetí v tabulce.

Domácí naproti tomu podlehli v Královém Dvoře 0:1 a jsou o jediný bod nad sestupovými příčkami. Domácí ztráta by mohla už být hodně nepříjemná.

Plzeňskému týmu tak nezbývá nic jiného, než se vypnout k mimořádnému výkonu a zabodovat. Výhodou Doubravky je, že může nastoupit v kompletním složení.

„Po zdravotní stránce jsou všichni v pořádku a navíc skončil pětizápasový distanc Hrubému,“ pochvaluje si Jan Zábran, sekretář Doubravky, a dodává: „Pokusíme se získat body, protože los pro nás v závěru není příznivý,“ říká.

Senco hraje další zápasy na půdě rezervy Žižkova, ve Voticích a v posledním kole doma s Jankovem. „Věřím, že bychom se v sobotu mohli vytáhnout. Proti silným soupeřům se nám hraje lépe než se slabšími,“ věří Jan Zábran v úspěch.

Jihočeši na podzim doma zvítězili 2:1, ale Doubravka si hodně stěžovala na výkon rozhodčích.

Nelehký úkol mají i vedoucí Klatovy, které hrají venku s Malše Roudné, bojujícím o záchranu. Vejprnice hostí výborně hrající Třeboň a Horažďovice zajíždí v neděli do Jankova.