Na prvním letošním tréninku se sejdou zítra divizní fotbalisté Senka Doubravka. Chybět už mezi nimi bude Ferenc Róth, jeden z nejlepších střelců soutěže.

„Ferencovi je sedmatřicet let a už přemýšlel o tom, že v divizi skončí a bude hrát nižší soutěž. Přáli jsme si, aby ještě na jaře u nás zůstal, jenže v posledním podzimním utkání byl vyloučen a dostal trest na pět zápasů. V jeho letech už nechtěl celou zimu trénovat a nastoupit na jaře až ve dvacátém kole, což chápu, těžko by hledal motivaci," říká trenér Senka Aleš Jindra.

„Dohodli jsme se na ukončení jeho působení, ale mrzí mne to. Jeho góly nám budou na jaře chybět," uvědomuje si kouč Doubravky, který převzal mužstvo v šestém kole po Pavlu Vaiglovi, jenž na podzim odešel do Domažlic.

Senco v divizi přezimuje s místě třiadvaceti body na osmém místě. „S bodovým ziskem panuje spokojenost, ale počítali jsme s lepším umístěním. Rozhodla o tom domácí porážka 0:1 v posledním kole s Milevskem. Kdybychom zápas stejným poměrem vyhráli, přezimovali bychom na čtvrtém místě. Je to velká škoda," lituje Aleš Jindra.

Své svěřence naopak pochválil za výkony proti Třeboni, kterou Senco rozstřílelo 7:0, a za výhru nad favoritem v Karlových Varech.

Zkušený kouč, který působil v roli asistenta trenéra v pražské Spartě, v rumunské Kluži a naposledy vedl druholigový Baník Sokolov, se na podzim opíral vedle Ference Rótha o další zkušené exligisty Davida Nováka a Petra Knakala.

„Do velmi dobré formy se na podzim dostal i Pavel Krejčí, který se stal pro Senko velmi cenným hráčem. Solidní výkony podávali také mladí hráči Honza Chvojka, David Brabec a příjemně jsem byl překvapen také výkonnostním růstem Petra Morávka," chválí trenér mladé hráče v kádru Senka.

„V mužstvu jsou šikovní mladí hráči a mě práce s nimi baví, má smysl. Někdy se ale musíte kousnout do rtu a být trpělivý. Výkyvům mladých hráčů se nedá vyhnout, nejde všechno naráz," připomíná bývalý ligový obránce Viktorie Plzeň a Blšan.

„V kádru došlo přes zimu k malým změnám. Kromě Rótha skončil také Lukáš Filipec, šikovný záložník, který odešel hrát nižší soutěž do Německa," vypočítává odchody trenér Doubravky.

Z divizního Petřína naopak přichází do Senka levý obránce Michal Vít, který je hráčem Chlumčan a nyní bude hostovat na Doubravce. „Slibuji si od něj, že nám vyřeší problém na levé straně obrany a bude pro mužstvo přínosem," přeje si trenér Doubravky.

Senco se bude v zimě připravovat čtyřikrát v týdnu, k herní přípravě využije zápasů zimního turnaje, který už poosmé pořádá pod názvem Memoriál Josefa Ibernajera a jenž začíná už tento víkend. Senco do něj vstoupí v sobotu zápasem s Měčínem.

„První dva týdny nás čeká kondiční blok, který absolvujeme v areálu Slavie VŠ v Borském parku, kde budeme využívat i malého hřiště s umělým povrchem. Páteční trénink se pak uskuteční vždy doma v areálu Senka," dodává trenér Aleš Jindra.