Senco se po dobrém vstupu do jara v posledních dvou kolech zaseklo, když nezískalo ani bod. Naposledy svěřenci Aleše Jindry prohráli s Klatovy 1:4.

„Nacházíme se po dvou porážkách v takovém horším rozpoložení. Bude proto hodně důležité, jak se nám povede tento zápas. Přestalo se nám dařit především střelecky. Doufám ale, že to protrhneme a v sobotu zvítězíme," přeje si Aleš Jindra.

Tři body by rády získaly i Rokycany, jejichž poslední dva duely dospěly pokaždé do pokutových kopů, v nichž se na tým z Husových sadů ani jednou neusmálo potřebné štěstí.

„Nešlape nám to nyní tolik jako předtím. Může to být i tím, že v poslední době dáváme šanci i ostatním hráčům, kteří tolik nehráli. Snad se ale kluci nahecují na derby a uspějeme," přeje si rokycanský asistent Václav Procházka.

Klíčové utkání čeká o víkendu Petřín, který se v záchranářském střetnutí utká s předposledním Jindřichovým Hradcem.

„Rozhodně chceme bodovat. Věřím, že navážeme na dobré výkony z poslední doby. Před některými zápasy mám trochu strach, ale tentokrát ho nemám, což značí, že by to mělo být dobré," říká s úsměvem ve tváři kouč Petřína Radek Vodrážka.

Zbylý účastník divizní skupiny A z Plzeňského kraje – rozjeté Klatovy, zajíždějí na půdu Českého Krumlova.

Program 27. kola
Český Krumlov – Klatovy (SO 10.15, rozhodčí Starý), Motorlet Praha – Karlovy Vary (SO 10.15), Jindřichův Hradec – Petřín Plzeň (SO 10.30, Machýček), Čížová – Aritma Praha (SO 17.00), Doubravka – Rokycany (SO 17.00, Cihlář), Nové Strašecí – Milevsko (SO 17.00), Sedlčany – Hořovicko (NE 17.00).