Nastal den D, pro oba týmy. V dnešní předehrávce 29. kola divizní skupiny A si to proti sobě v derby rozdají domácí fotbalisté Doubravky a zachraňujících se Rokycan.

Plzeňané nevyhráli už sedm utkání v řadě, navíc se jedná o jejich poslední zápas sezony. Rokycany zase potřebují nutně vyhrát, aby udržely reálnou šanci na udržení v divizi. Derby, které zpravidla nemá favorita bude ostře sledované a o to více vyhrocené.

Trenér Senka Aleš Jindra proti Rokycanům očekává těžký souboj. Nic jiného než tři body ale nebere.

„Jelikož už máme 30. kolo proti Karlovým Varům předehráno, tak se jedná o náš poslední zápas sezony. V nedávné době se nám výsledkově vůbec nedařilo. Za posledních sedm zápasů se nám podařilo získat pouze bod v Praze na Admiře a to je prostě málo. I proto musíme zvítězit za každou cenu. Chceme se se sezonou a vlastními fanoušky rozloučit vítězstvím, i když víme, že nás nečeká nic jednoduchého,“ říká trenér Doubravky Aleš Jindra.

Jindrův protějšek na lavičce Rokycan Robert Vágner si důležitost utkání uvědomoval už po posledním prohraném duelu s Jankovem (0:4).

„Jestli na Senku nevyhrajeme, tak na 99% spadneme. Vyhrát prostě musíme,“ procedil smutně Vágner.
Třaskavá bitva plná emocí začíná na Doubravce dnes odpoledne v 17 hodin.

Pestrý program. Prioritou zůstává Šlágr

Těžký víkend čeká v nejvyšší krajské soutěži fotbalisty vedoucího Petřína. Svěřenci trenéra Radka Vodrážky hrají dnes od 18.15 dohrávku 28. kola s Nýrskem. V neděli pak nastoupí ve šlágru 29. kola na půdě druhé rezervy Domažlic.

„Na tyto dva zápasy jsme se poctivě připravovali. V týdnu jsme tvrdě trénovali, začali jsme s předstihem takovou menší letní přípravu. Prioritou víkendu pro nás zůstává nedělní zápas na Chodsku, ke kterému naše příprava směřovala. Ne, že bychom dnešní dohrávku s Nýrskem brali na lehkou váhu, ale musíme trošku kalkulovat se silami,“ přiznává kouč Petřína Radek Vodrážka.

Získá Jiskra povinné body?

Předposlední utkání sezony čeká dnes odpoledne také fotbalisty třetiligových Domažlic, kteří zajíždí na půdu beznadějně posledního Hořovicka.

„Tyto duely jsou vždycky ošemetné, protože každý očekává vítězství. Domácí navíc hrají poslední utkání před vlastními fanoušky, a tak se budou chtít vytáhnout. My ale chceme poslední dva zápasy zvládnout s plným bodovým ziskem,“ uvádí odhodlaný trenér Jiskry Radek Kronďák.

Druhý západočeský zástupce České fotbalové ligy FL z Tachova hraje v sobotu dopoledne na půdě Litoměřicka. Pro družina trenéra Vaigla se jedná o letošní soutěžní derniéru.