Pohárový sen se rozplynul

PLZEŇ - Dveře do Poháru UEFA se ve středu plzeňským fotbalistům zavřely.

26.4.2007

Obránce plzeňské Viktorie Václav Procházka (vpravo) se snaží odebrat míč pronikajícímu Milanu Petrželovi z JablonceFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Viktoria prohrála ve čtvrtfinálovém utkání Poháru ČMFS ve Štruncových sadech s Jabloncem 0:3 a do evropské klubové soutěže tak přes národní pohár její cesta nepovede.

O vývoji zápasu napověděla již 4. minuta. Z levé strany odcentroval před plzeňskou branku hostující Smíšek, brankář Daněk míč pouze sklepl před dobíhajícího Kordulu a ten trefil domácího Smolu, který v tu chvíli zaskakoval na brankové čáře.

O devět minut později mohl vstřelit úvodní branku zápasu plzeňský Borek, jeho volej z centru Filla však pouze zasvištěl nad brankou Jablonce. Ve 23. minutě se ocitl v dobré pozici Krbeček, ale na poslední chvíli mu míč odkopl jeden z hostujících obránců. Z protiútoku si vyzkoušel svoji střeleckou mušku Zeher, ale plzeňskou branku minul.

První rána pro domácí obranu přišla ve 29. minutě. Petržela se dostal po narážečce se Zeherem až před Daňka, který jeho střelu vyrazil. Z dorážky se ovšem nemýlil Baranek a poprvé rozesmutnil dvě tisícovky příznivců Viktorie.

O dvě minuty později měl na kopačce vyrovnání Trapp, ale jablonecký brankář Špit jeho střelu zázračně vyrazil.

Vstup do druhé poloviny utkání byl pro Plzeň jak ze zlého snu. Ve 47. minutě se dostal po chybě domácí obrany do pokutového území Petržela a prostřelil bezmocného Daňka. „Do druhé půle jsme si předsevzali, že se pokusíme utkání zvrátit, ale po hrubé chybě jsme podruhé inkasovali,“ uvedl po utkání trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Na domácích hráčích byla vidět snaha s výsledkem ještě něco udělat, ale byli to hosté, kdo se radoval potřetí. V 69. minutě se dostal po standardní situaci míč k Eliášovi, který přízemní střelou z 25 metrů vymetl pravý roh plzeňské branky.

Ani po třetím inkasovaném gólu Viktoria zbraně nesložila, ale po zbytek utkání si již žádnou vyloženou brankovou příležitost nevypracovala. „Nechci nikterak snižovat výkon Jablonce, ale k jeho vítězství jsme přispěli tím, že jsme se porazili sami. Ty chyby, které jsme udělali v přechodu z obrany do útoku, byly katastrofální,“ zlobil se na své svěřence Levý.

26.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisty Viktorie prověří Salcburk

Videosouhrn Deníku – 18.–19. ledna 2018

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Indiáni vydřeli výhru nad Oceláři

Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň v páteční napínavé bitvě udolali na domácím ledě Třinec 2:1 a po 41. kole dál vládnou extralize.