Pouze úvodní dvě kola v novém ročníku České fotbalové ligy vydržel Pavel Horváth na postu hlavního trenéra u fotbalistů Domažlic.

Pod jeho vedením sice Jiskra vypadla už v 1. kole z Poháru FAČR, ale v České fotbalové lize nejprve remizovala na půdě Vltavínu 1:1 a bonusový bod brala za vítězství na penalty a v sobotu potom porazila doma Brozany 3:2.

Důvodem Horváthova odchodu tedy rozhodně nejsou neuspokojivé výsledky. Ikona plzeňského fotbalu se vrací do prvoligové Viktorie, kde bude vykonávat funkci asistenta trenéra Karla Krejčího, který v neděli na lavičce úřadujícího českého mistra nahradil Miroslava Koubka.

Spolu s Horváthem odešel z Domažlic do Plzně také trenér brankářů Martin Ticháček.

„O uvolnění trenérů nás požádal plzeňský klub. Tato situace pro nás není jednoduchá, ale Viktoria je tahounem plzeňského regionu i celého českého fotbalu a je naším důležitým partnerem, z jehož práce těžíme také my. Nemůžeme tedy Pavlu Horváthovi ani Martinu Ticháčkovi bránit v rozvíjení jejich trenérských kariér," uvedl v tiskovém prohlášení prezident domažlického klubu Jaroslav Ticháček.

„Oběma budeme držet palce, aby uspěli a Viktorka se dál stabilizovala a vrátila na úroveň, kde byla letos v červnu, tedy na špici první ligy. Věřím, že Plzeň zvládne také postup do Evropské ligy," přeje si Ticháček.

A jak bude řešit nečekanou situaci ve složení realizačního týmu vedení Jiskry?

„Samozřejmě se budeme snažit najít co nejlepší řešení. Nebude to jednoduché, protože takzvaný Horváthův plán, jak jsem já celou věc nazýval, dostal trhlinu. Tato zpráva nepotěšila ani naše fotbalisty, kteří byli ze spolupráce s Pavlem Horváthem nadšeni. Ani pro naše sponzory a obchodní partnery není tato situace potěšující, ale my se ji pokusíme poctivou prací a dobrými výsledky zvládnout. Věřím, že naše vzájemná spolupráce s Viktorkou bude i nadále přinášet ovoce i fotbalovou radost," vyhlíží světlé zítřky prezident Jiskry.

Řešení by mělo vedení klubu najít co nejdříve. Už ve středu totiž Domažlice v předehrávce 4. kola ČFL přivítají od 17 hodin na domácím trávníku Most. Jednou z možností je to, že tým v utkání povede dosavadní asistent trenéra Milan Matejka.

„K této záležitosti se v průběhu týdne vyjádříme a oznámíme definitivní řešení. Naše cíle ale zůstávají stejné, jdeme za postupem do druhé ligy," vyhlašuje Jaroslav Ticháček.

Čtyřicetiletý Pavel Horváth se fanouškům Jiskry představil v roli trenéra v domácím soutěžním utkání tedy pouze jednou. Také díky tradičním Chodským slavnostem bylo na jeho sobotní domácí premiéru proti Brozanům zvědavo přes dvanáct set diváků.

A ti mohli po vítězství 3:2 odcházet ze stadionu spokojeni. „Je super, když diváci na fotbal chodí, protože se hraje hlavně pro lidi. Doufám, že dneska to jak lidi, tak i hráče bavilo. Máme tři body a já doufám, že už ve středečním zápase přidáme nějaké další," řekl po sobotním duelu Horváth. To ale ještě nevěděl, že to je alespoň na nějakou dobu jeho zatím poslední zápas na lavičce Jiskry.

Domažlice sice od 16. minuty prohrávaly, ale třemi góly se dostaly do vedení 3:1 a i přes inkasovaný gól v 88. minutě mohly slavit vítězství.

„Věděli jsme, že Brozany jsou nováčkem a budou hrát s velkou chutí. Obdržený gól nás trochu nakopl, zápas jsme otočili a zaslouženě vyhráli," uvedl střelec druhé branky Domažlic Petr Došlý.